Pilsonība Kasparovam jāpiešķir!

1377605_10151946821028307_1315684167_n
Pasaules mērogā valstis konkurē ne tikai militāri un ekonomiski, bet arī ar saviem attīstības modeļiem. Ja kādas valsts pilsoņi bēg prom uz citu valsti, tad viņi ir dzīvs pierādījums tam, kurš attīstības modelis cilvēkiem ir pieņemams un kurš nav.

Neraugoties uz to, ka Latvija bieži vien mums pašiem šķiet kādās jomās iepalikusi vai neveiksmīga un daudzi pilsoņi pat izvēlas to pamest, nule saņemtais šahista un politiķa Garija Kasparova iesniegums par iespēju iegūt Latvijas pilsonību ir lieliska dāvana mūsu valstij tās drīzajā dzimšanas dienā, jo apliecina, ka mūsu attīstības ceļš, kaut nelīdzens, tomēr ir bijis pareizs. Un kā gan citādi – ja jau viens no pasaules dzīvajiem ģēnijiem uzskata mūs par tādu valsti, kurā cilvēks var brīvi elpot un kuras pilsonim esot būs vieglāk aizstāvēt cilvēktiesības un demokrātiju Krievijā un citur pasaulē.

„Šī ir pārbaude mūsu provinciālismam – vai varēsim piešķirt pasaules mēroga cilvēkam pilsonību, ja viņš to lūdz, vai arī paslēpsimies aiz iebilduma par latviešu valodas nezināšanu, patiesībā šādi demonstrējot tikai bailes sadusmot Krieviju?” saka biedrības PROGRESĪVIE valdes loceklis Ervins Labanovskis. „Tieši G. Kasparovs ir viena no nozīmīgākajām figūrām pasaules šahā, kā arī cilvēks, kas cīnījies un, iespējams, pēdējoreiz cilvēces vēsturē uzvarējis spēcīgi attīstītu mākslīgo intelektu – superdatoru IBM Deep Blue!

Vienlaikus viņš ir devis milzīgu ieguldījumu pasaules demokrātijas attīstībā – un, ja mēs uzskatām Latviju par daļu no demokrātiskās pasaules, pilsonība ir jādod! Jo nopelni cilvēces labā ir arī nopelni Latvijas labā.”

Biedrība PROGRESĪVIE aicina Saeimas deputātus nebūt provinciāliem un piešķirt pilsonību G. Kasparovam!

3 komentāri par Pilsonība Kasparovam jāpiešķir!

  1. Brute force nav mākslīgais intelekts. Kasparovam ir skaitļotāja smadzenes, kas neko neliecina par viņa politisko uzskatu vēlamību Latvijai. Nebūsim naivi uzskatot, ka “Katrs Putina ienaidnieks ir mūsu draugs”.

  2. Nu diezgan tizli būtu piešķirt pilsonību tādam, kas jo vairāk lektu visiem acīs ar krievvalodīgo tiesībām Latvijā, sevišķi ja čupojas ar tādiem tipiem kā Lindermani.

    1. Tāpat iespējams, ka caur viņu specdienesti cer panākt Krievijas “demokratizāciju”, atkal Latviju izmantojot tik kā bāzi, kur ieviestu krievu valodu kā otru valsts valodu un tad caur mēdijiem veikt manipulācijas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *