Pieprasīs ģenerālprokurora atkāpšanos

Politiskā partija PROGRESĪVIE ir iesniegusi pieteikumu 13. jūlijā plkst. 8:30 iepretī Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūrai organizēt publisku pasākumu – piketu, lai pieprasītu ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atkāpšanos.

Saistībā ar “Oligarhu lietas sarunām” sabiedrībai ir izdevies uzzināt, ka Latvijas drošības iestādes ir rīkojušās kūtri. Ģenerālprokurora Ē. Kalnmeiera pēdējo dienu izteikumi tikai apliecina prokuratūras neieinteresētību šī nozieguma atklāšanā.

Mārtiņš Kossovičs, PROGRESĪVIE Valdes loceklis: “Vēl tikai pirms dažiem gadiem Latvijas Valsts prezidents bija spiests atlaist Saeimu, mobilizējot visu Latvijas sabiedrību, lai nepieļautu visaptverošu valsts izzagšanu. Ģenerālprokuroram šajā laikā būtu primāri jāveicina un jāatbalsta šī nozieguma patiesa atklāšana. Turpretī šobrīd Ē. Kalnmeiers rada iespaidu, ka Ģenerālprokuratūra ir darbojusies drīzāk Valsts izzadzēju, nevis sabiedrības interesēs.“

Progresīvie uzskata, ka Ē. Kalnmeieram ir jāuzņemas personiska atbildība un nekavējoties jāatkāpjas no amata, ļaujot prokuratūrai atsākt izmeklēšanas procesu ar jaunu iestādes vadītāju priekšgalā. Ja Ē. Kalnmeiers vada iestādi arī turpmāk, ir apdraudēta sabiedrības uzticēšanās, ka “Oligarhu lieta” tiks izmeklēta valsts un sabiedrības interesēs. Pašlaik ģenerālprokurors, ar savu rīcību un publiski paužot “oligarhu sarunu” izvērtējumu, apliecina savu neieinteresētību taisnīguma uzvarā. Lai arī aizritējušas jau 20 dienas, kopš sabiedrība aktīvi iepazīstas ar politiskās korupcijas aizkulisēm, Ē. Kalnmeiers atzinis, ka viņam neesot bijis laika iepazīties ar visām publiskotajām Rīdzenes sarunām. Vēl līdz šai dienai prokuratūrai, kurai būtu jāuzrauga procesa virzība, nav pat skaidrs, vai sarunas, kuras nopludinātas, ir autentiskas vai nav, tādejādi ļaujot sarunās iesaistītajiem personāžiem, politiskajām partijām un to līderiem izvairīties no atbildības.

Šobrīd progresīvajai sabiedrības daļai jābūt nepiekāpībai un vienotai savās prasībās, un jāapliecina atbalsts mūsu valsts tiesiskumam. Tādēļ PROGRESĪVIE aicina jebkuru, kuram nav pieņemams oligarhu politbiznesa savtīgums, un, vēl jo vairāk, šķiet nepieņemama mūsu tiesībsargājošo institūciju šķietami apzinātā mazspēja, vienoties kopējā rīcībā 13. jūlijā, pieprasot ģenerālprokurora Ē. Kalnmeiera atkāpšanos.

Kontaktinformācija: Mārtiņš Kossovičs /T. 26666918; E: esam@progresivie.lv/

1 komentārs par Pieprasīs ģenerālprokurora atkāpšanos

 1. izvēlies, Otto, “Ja Ē. Kalnmeiers vadĪS iestādi arī turpmāk, BŪS apdraudēta sabiedrības uzticēšanās ĢP un ticība tam, ka “Oligarhu lieta” tiks izmeklēta valsts un sabiedrības interesēs.” vai “Ja Ē. Kalnmeiers vadĪS iestādi arī turpmāk, BŪS apdraudēta sabiedrības TICĪBA tam, ka “Oligarhu lieta” tiks izmeklēta valsts un sabiedrības interesēs.”.
  kopējā rīcība 13. jūlijā pieprasot ģenerālprokurora Ē. Kalnmeiera atkāpšanos apsveicama parādība, bet – kā man patīk sabiedrsiski [in†ernātā] aktīvu pilsoņu teksti tipa “cik var nuldēt, bedzot kāds ko dara!”! nu, tāpat muld, tikai caur matjugaļņiku un uz ielas, OK, vēl rakstveidā, ja plakātus ar sloganiem līdzņēmuši! kopš дерьмоkrā†ija nahrenizēta:
  http://balsosanasbriviba.lv/personas-kuras-balsoja-par-tautas-tiesibu-ierobezosanu/
  http://www.fotoblog.lv/rep/27977/?cid=25780
  http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/541751-referendumu_rosinasanas_slieksnis_palielinats_lidz_apmeram_155_000_parakstu/comments
  http://www.fotoblog.lv/rep/33687/?cid=25810
  http://www.fotoblog.lv/rep/8390555/?cid=25834
  http://www.fotoblog.lv/rep/8390556/?cid=25834
  vienīgais veids, kā ko ietekmēt, vēlēšanas. OK, kopējā rīcība 13. jūlijā piespiedīs elek†orā†u un varbūt arī var†uru padomniekus aizdomāties (:D)!
  bai ze vau – ko Poli†iskā par†ija “PROGRESĪ>IE” domā par referendumiem, ja IR vienota koncepcija?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *