Petīcija par nodokļu stratēģiju Latvijā – aicinām atbalstīt!

Biedrība PROGRESĪVIE ir sagatavojusi un iesniegusi iniciatīvu portālam www.manabalss.lv petīciju, kurā aicina Saeimu izstrādāt un pieņemt “Likumu par nodokļu stratēģisko pamatnostādni” ar mērķi noteikt, ka nākamajos piecos gados Latvijā būtiski jāsamazina sociālā nevienlīdzība – un tas paveicams, pakāpeniski ieviešot progresīvo nodokļu sistēmu. Petīcijas sagatavošanā piedalījies arī ekonomists Jānis Ošlejs.

Savu motivāciju līdzdarboties petīcijas sagatavošanā Jānis Ošlejs skaidro tā:

“Dzīvē visā ir vajadzīgs samērīgums, bet Latvijas nodokļu sistēma nav samērīga. Latvijas pārāk augstā, neeiropeiskā ekonomiskā nevienlīdzība bremzē labklājību un attīstību. Ekonomikas izaugsme ir iespējama, ja ir pircēji. Cilvēka izaugsme ir iespējama, ja ir resursi, lai īstenotu savus sapņus. Atbalstu šo petīciju, jo tā nevis aicina aplikt vidusšķiru ar papildus nodokļiem, bet rosina kopēju nodokļu pārmaiņu, lai izveidotu eiropeisku valsti.”

Biedrības PROGRESĪVIE priekšsēdētājs Ansis Dobelis norāda:

“Mūsu biedri jau līdz šim veikuši dažādas akcijas, gatavojuši priekšlikumus, rosinājuši diskusijas, lai panāktu taisnīgas un progresīvas nodokļu politikas izveidi Latvijā. Arī vairums politiķu un ekonomistu kļūst arvien pielaidīgāki un pozitīvāk noskaņoti par progresīvajiem nodokļiem. Tomēr joprojām trūkst pietiekama sabiedriskā spiediena, lai runas pārvērstos darbos. Tādēļ sagatavojām šo petīciju, un esam pārliecināti, ka to parakstīs pietiekami daudz iedzīvotāju, lai Saeimai nāktos šo priekšlikumu nopietni vērtēt. Tad deputātiem būs jāpilda dotie solījumi un jāatbalsta nodokļu reformas valstī.”

“Likumam par nodokļu stratēģisko pamatnostādni” jānosaka, ka materiālā nevienlīdzība, kas noteikta ar Džini koeficientu, Latvijā jāsamazina līdz Eiropas Savienības vidējam līmenim tuvāko piecu gadu laikā. Ievērojot “Likumu par nodokļu stratēģisko pamatnostādni”, Saeimas deputātu pienākums, veicot jebkuras izmaiņas nodokļu likumdošanā, būs veicināt ienākumu pakāpenisku izlīdzināšanu.

Petīcija pieprasa Saeimas deputātiem pakāpeniski pārveidot nodokļus tā, lai, nepalielinot kopējo nodokļu nastu, palielinātos visbagātāko iedzīvotāju un luksusa patēriņa nodokļi, bet samazinātos nodokļu nasta mazo algu saņēmējiem, pirmkārt ieviešot progresivitāti darba algām noteikto nodokļu iekasēšanā. Tas veicams, samazinot nodokļu likmi un paceļot neapliekamo minimumu mazo algu saņēmējiem.

Šobrīd petīciju ir iespējams parakstīt šeit: http://manabalss.lv/i/169

Ansis Dobelis neslēpj, ka šis noteikti nebūs vienīgais instruments, ko biedrība izmantos, lai veicinātu sabiedrības spiedienu un reālas izmaiņas nodokļos:

“Mēs savas aktivitātes šajā jautājumā nepārtrauksim, līdz tiks panākts pozitīvs rezultāts.”

1 komentārs par Petīcija par nodokļu stratēģiju Latvijā – aicinām atbalstīt!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *