Pēc biedru iesnieguma no partijas izslēdz Robertu Putni

Partijas PROGRESĪVIE valde izskatīja 8. jūnijā saņemtu biedru iesniegumu ar lūgumu lemt par partijas PROGRESĪVIE bijušā priekšsēdētāja Roberta Putņa izslēgšanu no partijas.

Biedru iesniegums bija par Roberta Putņa izteikumiem publiskajā telpā, “graujot partijas reputāciju, par nomelnošanu un centieniem kaitēt partijas nākotnei”.

Saskaņā ar partijas statūtiem, biedra izslēgšanu var rosināt ar 20 un vairāk biedru iesniegumu valdei. Lēmums par partijas biedra izslēgšanu šādā gadījumā ir valdes kompetencē. Partijas statūti arī paredz, ka biedra pienākumos ir “neveikt tādas darbības, kas var negatīvi ietekmēt partijas vai citu biedru reputāciju”.

Izskatot biedru iesniegumu, 21. jūnija sēdē partijas PROGRESĪVIE valde pieņēma lēmumu par Roberta Putņa izslēgšanu no biedru rindām.

“Roberts Putnis nav bijis aktīvs partijas dzīvē jau ilgāku laiku – gadu, divus. Izsakām nožēlu, ka Roberts nevis vispirms sazinājās ar valdi un biedriem, lai paustu savas pārdomas un kritiku, bet izvēlējās publisku platformu. Vienmēr esam novērtējuši Roberta redzējumu un skatu no malas, taču Robertam, kā katram partijas biedram, ir arī pienākumi,”

uzskata Edmunds Cepurītis, PROGRESĪVIE valdes priekšsēdētājs.

Jau iepriekš Roberts Putnis savos izteikumos un rīcībā ir bijis aizskarošs gan individuāli pret partijas biedriem, gan arī pret partijas darbību. Sadarbības un komunikācijas kultūra partijā PROGRESĪVIE ir iekļaujoša – ja rodas atšķirīgi redzējumi par organizācijas darbību, tad tie ir risināmi cieņpilni, izmantojot partijas demokrātiskās platformas, nevis plašsaziņas līdzekļus.

“Ļoti novērtējam Roberta pienesumu, ieguldījumu partijas attīstībā, viņa stratēģisko un politisko redzējumu, kas palīdzēja PROGRESĪVIE kļūt par redzamu spēlētāju politiskajā arēnā. Viņš daudziem no mums bija mentors un spēcīgs domubiedrs, taču pēdējos gados mums ir bijis arvien grūtāk redzēt Robertu kā daļu no partijas komandas,”

saka Antoņina Ņenaševa, PROGRESĪVIE valdes priekšsēdētāja.

Partijā Roberts strādājis no 2017. gada, būdams ģenerālsekretārs, 2018. gadā viņš kļuva par PROGRESĪVIE vadītāju. Roberts aktīvi piedalījās partijas programmas izveidē. Roberta Putņa un daudzu citu profesionāļu un politisko domubiedru smagais darbs ļāva PROGRESĪVIE 2018. gada Saeimas vēlēšanās sasniegt 2,6% atbalstu un iegūt valsts finansējumu.

Pēc partijas nesekmīgā starta Eiropas Parlamenta vēlēšanās Roberts Putnis 2019. gada maijā negaidīti atkāpās no priekšsēdētāja amata un rudenī notikušajā partijas kongresā uz amatu valdē vairs nekandidēja. 2020. rudenī Roberts Putnis publiski paziņoja, ka vairs nejūtas piederīgs valstij un pamet Latviju.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.