06.09.2023

Pateicamies Selīnai Vancānei, Mairitai Lūsei un Viesturam Kleinbergam!

Pateicamies Selīnai Vancānei, Mairitai Lūsei un Viesturam Kleinbergam!

 

No šodienas amatus Rīgas domes komitejās zaudē vairāki Progresīvo politiķi, kuri ir pelnījuši labākos pateicības vārdus.

Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas vadībā vairs nebūs divas ļoti spēcīgas politiķes – Selīna Vancāne un Mairita Lūse. Kopā ar viņām un Edmundu Cepurīti Progresīvie trīs gadus strādāja pie tā, lai Rīga kļūtu klimatneitrāla.

Selīna Vancāne ir bijusi gan lieliska komitejas vadītāja vietniece, gan komitejas vadītāja. Viņas vadībā mēs esam reanimējuši Rīgas enerģētikas aģentūru, kura no Ušakova laika siles pārtapa par Latvijas līmeņa energopārvaldības paraugu.

Energopārvaldības sistēma pašvaldības iestādēs ir ļāvusi Rīgai ietaupīt vairākus miljonus eiro, un Rīga ir iekļuvusi Eiropas Komisijas programmā “100 klimatneitrālās pilsētas līdz 2030. gadam”.

Komitejas vadība ir strādājusi, lai dzīves vide Rīgā kļūtu zaļāka. Plānots iestādīt rekordlielu koku skaitu – 1000 kokus – tikai šogad. Izveidotas dabiskās pļavas, atdzīvinātas apdobes un atjaunoti Rīgas parki.

Ne mazāk svarīgs ir arī Selīnas Vancānes un Edmunda Cepurīša ieguldītais darbs kapitālsabiedrību sakārtošanā. Pateicoties viņiem, beidzot tika likvidēts izgāzušais pašvaldības uzņēmums Aqua Riga. Viņi panāca, ka Rīgas meži strādā ar peļņu, bet Rīgas Siltums atrada iespēju ne tikai palielināt atjaunīgo energoresursu izmantošanu, bet arī pazemināt tarifus.

Arī Mairitas Lūses ieguldījums Rīgā ir katram rīdziniekam jūtams. Pateicoties viņai, rīdziniekiem ir iespēja šķirot atkritumus, kā arī nodot tekstilatkritumus pēc iespējas tuvāk savai mājvietai.

Nevar nepieminēt bezmaksas ūdens uzpildes krānus jeb brīvkrānus. Šī ideja tika īstenota, pateicoties Mairitas Lūses neatlaidībai.  

Šodien amatu zaudēja arī pilsētas Sociālo jautājumu komitejas vadītājs Viesturs Kleinbergs. Pateicoties viņam, sociālā joma ir kļuvusi par pašvaldības prioritāti ne tikai uz papīra, bet arī reālajā dzīvē.

Trijos gados tieši sociālajai nozarei ir būtiskākais investīciju kāpums. Tikai dažu gadu laikā Rīga ir kļuvusi par līderi Latvijā sociālās politikas jomā. Būtisku atbalsta pakalpojumu pieaugumu ir ieguvuši gan vientuļi seniori, gan bērni ar funkcionāliem traucējumiem, gan īpašas jaunās ģimenes un daudzi citi cilvēki Rīgā, kuri līdz šim bija “neredzami”.

Desmitgadēm Latvijā tika izplatīta pārliecība, ka investīcijas cilvēkos ir “naudas apēšana”. Viesturam Kleinbergam ar savu komandu ir izdevies apliecināt pretējo – Latvija var būt valsts, kurai rūp ikviens cilvēks.

Viesturs Kleinbergs, Selīna Vancāne un Mairita Lūse ir dzīvi piemēri tam, kā izskatās jauna, progresīva, cilvēcīga un empātiska politika Latvijā.

Paldies par darbu!