Pasaules veselības dienā: Vai strupceļš veselības aprūpē?

Vai mums kā valstij nedraud strupceļš veselības aprūpes jomā? Par šo jautājumu diskutēsim Pasaules veselības dienā 7. aprīlī pulksten 11.30.

PROGRESĪVIE pērn pirmie cēla trauksmi par ZZS vadītās koalīcijas izvēli izslēgt no vispārējās veselības aprūpes pieejamības lielu skaitu Latvijas iedzīvotāju. Starplaikā «reforma» ir izpelnījusies smagu kritiku no Latvijas ārstiem un veselības aprūpes speciālistiem. Pavisam nesen to kritizēja arī Eiropas Komisija — kā tādu, kas būtiski padziļinās jau tā dziļo nevienlīdzību Latvijā.

PROGRESĪVIE februārī uzsāka parakstu vākšanu iniciatīvu portālā manabalss.lv, kas ir orientēta uz politiska mērķa sasniegšanu — veselības aprūpes finansējuma dubultošanu līdz 2022. gadam. Vienlaikus šīs iniciatīvas apstiprināšana nozīmētu jaunpieņemtā Veselības aprūpes finansēšanas likuma atcelšanu. Šobrīd par šo iniciatīvu parakstījušos skaits jau pārsniedz 2000 cilvēku.

Sestdienas sarunā modelēsim riskus, kurus rada pāreja uz jauno veselības aprūpes finansēšanas modeli, kā arī izstrādāsim tālākos soļus savu konstitucionālo tiesību aizstāvībai indivīdiem, kuriem reformas rezultātā var būtiski pasliktināties valsts veselības aprūpes pieejamība.

Uz pasākumu ir aicināts ikviens, kam ir interese par progresīvu veselības aprūpes politiku.

FB Event: https://www.facebook.com/events/227361684675603/

Saite uz parakstu vākšanas iniciatīvu pieejama ŠEIT.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *