Partija PROGRESĪVIE kongresā ievēlēs jaunu vadības komandu

Politiskā partija PROGRESĪVIE sestdien, 14. septembrī, pulcēsies uz ārkārtas kongresu, lai ievēlētu jaunu partijas vadību.

Kongresā tiks iesniegts priekšlikums grozīt partijas statūtus, lai izveidotu divu līdzpriekšsēdētāju amatus, (ievērojot dzimumu partitāti), kā arī priekšlikums par partijas līdera ievēlēšanas kārtības maiņu. Grozījumu apstiprināšanas gadījumā turpmāk partijas priekšsēdētāju (vai līdzpriekšsēdētājus) apstiprināšanai partijas pārstāvju sapulcē izvirzīs deviņi sapulces ievēlētie valdes locekļi.

Līdzās jaunas vadības vēlēšanām sapulces dienaskārtībā ir iekļauti partijas institūciju un darba grupu ziņojumi, kā arī divu rezolūciju apstiprināšana, kurās tiks izklāstīti partijas uzskati par nepieciešamo rīcību sociālajā un vides politikā. Pārstāvju sapulcē tiks apspriesti arī partijas statūtu grozījumi un notiks debates «Progresīvai Latvijai 2021».

Partijas PROGRESĪVIE kongresā uzrunu teiks Vācijas sociāldemokrātiski orientētā Frīdriha Eberta fonda Baltijas valstu biroja vadītājs Pērs Krumrejs (Peer Krumrey), Eiropas parlamenta Zaļās partijas deputāte Kima van Sparentaka (Kim van Sparrentak), Eiropas latviešu apvienības vadītāja Elīna Pinto, Latvijas brīvo arodbiedrību vadītājs Egils Baldzēns un biedrības «Dzīvnieku brīvība» pārstāve Katrīna Krīgere.

«Mēs redzam, ka arī šībrīža valdība nav spējīga uzstādīt nevienlīdzības mazināšanu un visu iedzīvotāju labklājību valstī kā tās prioritāro mērķi. Turpinot dzīvot «Veiksmes stāsta» ilūzijās, politiskā elite nesasniegs vēlamo attīstību, jo valsts izaugsme un ilgtermiņa veiksme ir balstīta iedzīvotāju veselībā, izglītībā un sociālā drošībā. PROGRESĪVIE aicina valdību rīkoties drosmīgāk tieši šajās jomās,» uzsver Antoņina Ņenaševa, PROGRESĪVO valdes locekle un partijas izglītības politikas darba grupas vadītāja.

«PROGRESĪVIE līdzšinējā darbībā ir spējuši Latvijas politiskajā dienas kārtībā aktualizēt ideoloģiski nozīmīgas diskusijas, kas līdz šim mūsu sabiedrībā tikušas ignorētas. Esam spējuši radīt un piedāvāt politiski drosmīgus risinājumus sociālās nevienlīdzības mazināšanai, nabadzības izskaušanai, klimata krīzes risināšanai, vienlīdzības vairošanai. Pienācis nākamais posms mūsu organizācijas attīstībā: ne tikai ģenerēt idejas, bet arī gatavoties to realizācijai,» norāda Mārtiņš Kossovičs, partijas PROGRESĪVIE valdes loceklis un Rīgas nodaļas vadītājs.

PROGRESĪVIE ir 2017. gada 25. februārī dibināta politiskā partija, kas iestājas par sociāldemokrātisku un zaļu politiku. Partija izveidojās uz tāda paša nosaukuma biedrības pamata, kas tika dibināta 2011. gadā. Partija veiksmīgi startēja 13. Saeimas vēlēšanās, iegūstot 2,6% vēlētāju atbalstu, un tādējādi izcīnīja valsts finansējumu. Eiropas Parlamenta vēlēšanās partija saņēma 2,9% atbalstu.

PROGRESĪVIE bija pirmā partija Latvijas vēsturē, kura Saeimas vēlēšanu sarakstam piemēroja dzimumu paritātes principu.

PROGRESĪVAJIEM ir reģionālās nodaļas Rīgā, Jelgavā, Jūrmalā, Liepājā, Saldū, Smiltenē un Aizputē, kā arī ārpus Latvijas — Briselē, Londonā un Luksemburgā. Aizputē un Mārupē PROGRESĪVIE ir pārstāvēti arī pašvaldību domēs. Šobrīd partijai ir vairāk nekā 600 biedru.

Kongress notiks Daugavas stadiona konferenču zālē Augšielā 1, Rīgā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *