Partija PROGRESĪVIE atbalsta piedāvājumu veidot vienotu Eiropas valstu armiju.

Partija PROGRESĪVIE atbalsta Francijas prezidenta Emanuela Makrona un Vācijas kancleres Angelas Merkeles piedāvājumu veidot vienotu Eiropas valstu armiju.

Emanuels Makrons šā gada 11.novembrī, atzīmējot simts gadus kopš tika noslēgts Kompjeņas pamiers (1918), pārtraukta karadarbība Rietumu frontē un beidzās Pirmais Pasaules karš, pieminēja domu par īstu Eiropas valstu armiju, kura varētu patstāvīgi aizstāvēt Eiropu, nepaļaujoties tikai uz ASV.

Eiropas Savienība
Partija PROGRESĪVIE uzskata Eiropas Savienību par Latvijas primāro ekonomisko un labklājības garantu.

Eiropas Savienības vienotais tirgus ir nodrošinājis Latvijas ekonomisko izaugsmi, vienota Šengenas zona ir nodrošinājusi bezrobežu ceļošanu no Rīgas līdz Lisabonai, un vienota valūta Eirozonā ir padarījusi mūsu ikdienu ērtāku.

Eiropas valstu ciešākas integrācijas projekts, kurš nāk par labu visiem eiropiešiem, ir jāturpina, īpašu uzmanību pievēršot drošības jomai. Šajā jomā ļoti svarīgi ir izvērtēt bruņojuma savietojamību starp Eiropas valstīm un NATO valstīm, jo tas var būtiski ietekmēt Eiropas militārās spējas krīzes brīdī.

ASV
Partija PROGRESĪVIE uzskata NATO par Latvijas ģeopolitiskās drošības pamatu. Tomēr mūs dara bažīgus nesenais ASV prezidenta Trampa rīkojums vienpusēji izstāties no 1987. gada līguma ar Krieviju par vidējā un mazā radiusa raķešu izgatavošanu un attīstīšanu.

Galvenais zaudētājs šī lēmuma akceptēšanas rezultātā viennozīmīgi ir Eiropa. PROGRESĪVIE uzskata, ka prezidents Tramps ir devis pietiekoši spēcīgu signālu eiropiešiem, ka ir pienācis laiks vairāk uzmanības veltīt kopējās drošības jautājumiem.

PROGRESĪVOS arī uztrauc papildus negatīvās ģeopolitiskās pārmaiņas Eiropas valstu tuvumā- konflikti Ukrainā, Irākā, Sīrijā, Jemenā, Libijā u.c. Šie konflikti norāda uz to, ka ir nepieciešams kolektīvs drošības risinājums visu Eiropas valstu līmenī, un tam būtu jāveic līdzvērtīgs papildinājums NATO kolektīvajai aizsardzībai.

Ciešāka Eiropas armiju sistēmu integrācija un vienotāka pārvaldība NATO stratēģiskā aliansē ļaus efektīvāk reaģēt uz apdraudējumu, veiksmīgāk pasargās eiropiešus no potenciāliem draudiem, kā arī veicinās starpkultūru dialogu un savstarpēju solidaritāti Eiropas kontinentā.

Tomēr mums vajadzētu atcerēties, ka patiesu ilgtermiņa drošību un solidaritāti Eiropas kontinentā var nodrošināt tikai kolektīvi koordinēta nevienlīdzības mazināšanas politika valstu iekšienē, kā arī nevienlīdzības mazināšana starp Eiropas Savienības valstīm – starp Austrumeiropu un Rietumeiropu.

Tikai mazinot nevienlīdzību, stiprinot mūsu sabiedrības drošību un reģionālo aizsardzību, akceptējot Eiropas valstu kopīgo identitāti un vienotību, mēs būsim spējīgi elastīgi reaģēt uz jebkādiem apdraudējumiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *