Pārmaiņas Latvijas politiskajā kultūrā ir neizbēgamas!

Ikgadējā partijas kongresā atzīmējām Rīgas domes vēlēšanu rezultātus – no 18 Rīgas domē ievēlētajiem Attīstībai/Par! PROGRESĪVIE deputātiem, 11 ir PROGRESĪVIE biedri vai mūs atbalstošās apkaimes aktīvistes. Mēs būsim lielākā koalīciju veidojošā partija Rīgas domē, saglabājot vienotu frakciju ar Attīstībai/Par! Šo vienoto frakciju domē vadīs valdes loceklis Mārtiņš Kossovičs.

“Pārmaiņu koalīcijas sarunas nebija vieglas, dažkārt sķita, ka atsevišķi “pieredzējuši” politiķi mums mēģina nodot savus aizspriedumus un vecos trikus. Mēs to redzam un nepieļausim. Vēl svarīgāk, mēs neturpināsim darbu ierastajā stilā, jo vēlamies ieviest jaunu darba kultūru Rīgas domē. Pārmaiņas ir neizbēgamas visā Latvijas politiskajā kultūrā – PROGRESĪVIE nesīs atklātu, iekļaujošu un godīgu politiku.”

Antoņina Ņenaševa, līdzvadītāja, atklājot kongresu.

PROGRESĪVIE kongresā iezīmē arī gatavošanos 2021. gada pašvaldību vēlēšanām. Kā prioritāti uzsver arī pārmaiņu nepieciešamību reģionos. Kā zināms, Latvijā ir daudzas pašvaldības, piemēram, Jūrmala, Ventspils, Liepāja, kas izceļas ar slēgtu, necaurskatāmu lēmumu pieņemšanu un nopietnām apsūdzībām korupcijā. Esam gatavi mest izaicinājumu pašvaldību vadītājiem, kas uz savu iedzīvotāju rēķina izsaimnieko pilsētu budžetu un potenciālu jau desmitiem gadu.

“Mazos novados bieži vien pie varas ir vietējie klani, kam jau desmitiem gadu nav intereses vai motivācijas meklēt risinājumus sava novada attīstībai. Šeit nepastāv ideju konkurence, jo aktīvie cilvēki riskē sabojāt attiecības ar kaimiņiem, draugiem un kolēģiem. Viņi jūt spiedienu novirzīt savu aktivitāti citur. Mēs aicinām šos aktīvos cilvēkus – PROGRESĪVIE ir jums atvērti. Ja arī tu esi atvērts inovatīvai, godīgai pārvaldei, zaļiem novadiem un iekļaujošai sabiedrībai, PROGRESĪVIE Tevi jau gaida.”

Ervins Labanovskis, valdes loceklis.

Ervins Labanovskis uzsver, ka gatavību demonstrējušas jau Jūrmalas, Smiltenes, Raunas un Apes, kā arī Rēzeknes un Liepājas PROGRESĪVIE reģionālās nodaļas. Mēs esam atvērti jauniem cilvēkiem un jaunbiedru iesaistei – līdzīgi progresīvi domājošiem cilvēkiem, kas vēlas realizēt zaļu un sociāli iekļaujošu politiku savās apkaimēs un novados.

Kongresā tika pieņemta arī “Progresīvas pašvaldības vīzija 2021”, kas paredz pārvaldības principus un steidzamākos darbus, ko piedāvāsim Latvijas pašvaldībām. Kā prioritātes mēs iezīmējam uzticamu, efektīvu pārvaldi, dabas vērtību saglabāšanu un to pieejamības nodrošināšanu, nevienlīdzību mazinošus sociālos pakalpojumus un investīcijas pašvaldībā, kā arī izglītību un kultūru, kas atbalsta iedzīvotāju izaugsmi un labklājību.

Pieņēmām rezolūciju “Zaļā pāreja rītdienai”. Covid-19 krīze ir radījusi bezprecedenta situāciju daudzās nozarēs. Līdz ar šo krīzi ir pieejami arī plaši izmantojami finansiālie instrumenti, kurus nepieciešams izmantot ne tikai dīkstāves pabalstiem, bet arī mērķtiecīgai sociālās nevienlīdzības mazināšanai un klimata krīzes risināšanai, apvienojot ilgtspējīgu, zaļu un vidi aizsargājošu uzņēmējdarbību. PROGRESĪVIE iestājas par attīstības banku lomas stiprināšanu, stratēģisku pāreju uz augstāku algu ekonomiku, minimālajiem ienākumiem un pakalpojumiem, kas ļauj dzīvot cilvēka cienīgu dzīvi, energoefektivitātes celšanu kā prioritāti un veselības aprūpes kapacitātes celšanu.

Biedri balsojumā pieņēma arī izmaiņas partijas programmā. PROGRESĪVIE, atbilstoši OECD ieteikumiem, iestāsies par mājokļu pieejamību dažādos ienākumu līmeņos. Mēs vēlamies, lai mājokļi un ēkas tiktu izmantot as dzīvošanai un uzņēmējdarbībai, nevis kā finanšu aktīvs, kas nenes papildu ieguldījumu sabiedrībā. Mūsu programma jau iestājās par azartspēļu un ātro kredītu ierobežošanu. Šodienas kongresā programma tika papildināta ar punktiem par pakāpenisku aizliegumu privātajiem azartspēļu organizatoriem organizēt spēļu zāles un uzstādīt azartspēļu automātus. Tika lemts arī par atbalsta programmu pieejamības veicināšanu cilvēkiem ar azartspēļu atkarību.

Pateicamies biedriem un vēlētājiem par aktīvu darbu un kampaņas laikā saņemto atbalstu. Mēs esam gatavi aktīvi iestāties par savām vērtībām Rīgā un Latvijas reģionos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *