Par situāciju Ukrainā

211
Šodienas notikumi Ukrainā liek vilkt paralēles ar Latvijas pagātni – kad bijām ASV un Padomju Savienības aukstā kara poligons, ģeogrāfiski atrodoties šīs lielvalstis atdalošā okeāna malai tuvākajā teritorijā.

Mūsdienās aukstajā karā ir iesaistījies vēl trešais lielais spēlētājs – Eiropas Savienība, kurā ietilpst arī mūsu valsts. Savukārt, Krievijas aukstajā karā ar rietumiem un to vērtībām rezultātā par poligonu ir kļuvusi Ukraina. Piedevām, šobrīd Krievija pamazām ieved Ukrainā savas karaspēka daļas, un līdz ar to pastāv draudi, ka šis karš varētu pārvērsties no ideoloģiska par reālu.

Mēs, Latvijas sociāldemokrātu biedrība PROGRESĪVIE, aicinām Latvijas un Eiropas sabiedrību, kā arī visas atbildīgās iestādes nepieļaut situācijas vēl tālāku eskalāciju Ukrainā. Mēs nosodām Krievijas valdības izvēli ar tuvākajiem kaimiņiem sarunāties rupja spēka valodā. Uzskatām, ka Ukrainai kā valstij ir tiesības regulēt savu politisko un tirdzniecības sistēmu saskaņā ar valsts vajadzībām, tajā skaitā slēdzot asociācijas un brīvās tirdzniecības līgumus ar ES, bet visas iespējamās domstarpības par to risinot demokrātisku sarunu ceļā.

Informāciju sagatavoja: Jānis Džerijs Šterns, biedrības PROGRESĪVIE valdes loceklis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *