Par progresīviem krieviem!

dzherijs_foto

Strauji tuvojas 9. maijs, kas jau daudzus gadus ir šķēpu laušanas iemesls Latvijas sabiedrībā – kad dažādu pušu politiķi izmanto situāciju sava elektorāta uzkurināšanai, nekautrējoties atklāti šķelt iedzīvotājus „pareizajos” un „nepareizajos”.

Kā pozitīvu parādību šajā periodā biedrība PROGRESĪVIE uztver nesen izskanējušo ziņu, ka Latvijā tiek dibināta „Eiropas krievu kustība”, kurā iecerēts apvienot eiropiski noskaņoto krievu kopienu, lai parādītu pasaulei un šobrīd jo īpaši Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam, ka ne visi Latvijas krievi atbalsta radikālas idejas.

Biedrības „Eiropas krievu kustība” idejas iniciators ir Latvijas krievvalodīgā laikraksta „Čas” žurnālists Igors Vatoļins, kuru satraukušas tā saucamā „Nepilsoņu kongresa” aktivitātes. Viņaprāt, tādi aktīvisti kā Aleksandrs Gapoņenko, Ilarions Girss un Vladimirs Lindermans cenšas mākslīgi radīt krievvalodīgo apdraudējuma gaisotni Latvijā, lai šķeltu un provocētu sabiedrību.

Jaunās biedrības uzdevums būšot parādīt, ka šāds apdraudējums nepastāv, Latvijas krievi nav ne no viena jāaizstāv un to vairums neiet Kremļa pavadā.

„Man šķiet, ka pēc Krimas notikumiem, jebkuram cilvēkam jāizšķiras, vai viņš ir Latvijas un Eiropas patriots vai arī Putina administrācijas atbalstītājs,” saka Igors Vatoļins.

Biedrība PROGRESĪVIE izsaka pateicību žurnālistam Igoram Vatoļinam par iniciatīvu un izrādīto drosmi, esošajā ģeopolitiskajā situācijā nākot ar ideju, pret kuru paredzami asi uzstāsies radikālu ideju pārstāvji, turklāt ne tikai Latvijā. Pastāv arī iespēja, ka idejas pretinieki atradīsies latviski runājošo pusē, kurā tā netiks saprasta vai tiks uztverta kā izsvērta rīcība „Maskavas rokas” slēpšanai.

Vadoties pēc līdz šim izskanējušām iecerētās biedrības idejām un mērķiem, PROGRESĪVIE atbalsta biedrības veidošanas ieceri un aicina procesā iesaistīties ne tikai eiropiski domājošos Latvijas krievvalodīgos, bet arī visu Latvijas sabiedrību, atbalstot to un tādējādi veicinot sadarbību starp Latvijā dzīvojošajām dažādajām kopienām.

Paziņojumu sagatavojis Jānis Džerijs Šterns,
b-bas PROGRESĪVIE valdes loceklis
dzherijs@progresivie.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *