12.12.2022

Par!/PROGRESĪVIE Rīgas domē pārtrauc sadarbību ar “Latvijas attīstībai” frakciju

Par!/PROGRESĪVIE frakcija ir nolēmusi pārtraukt sadarbību ar partiju “Latvijas attīstībai” (LA) un to pārstāvošajiem trīs deputātiem, atsaucoties uz LA frakcijas vadītāja paziņojumu, ka LA atsakās turpināt darbu RD koalīcijā.

Politiskie partneri Pārmaiņu koalīcijā ir apliecinājuši, ka Rīgas domes koalīcija turpina strādāt un to atbalsta vismaz 34 deputāti.

Kad pagājušajā gadā pēc J. Pūces RD caurlaižu skandāla LA izstājās no kopējās frakcijas, Par!/PROGRESĪVIE un jaunizveidotā LA frakcija noslēdza sadarbības līgumu. LA turpināja darboties domes koalīcijā ar Par!/PROGRESĪVIE atbalstu – šobrīd minētais līgums tiek pārtraukts, kas nozīmē LA izslēgšanu no Rīgas domes koalīcijas.

“Sadarbība tika iedragāta brīdī, kad LA vadītā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija A. Pleša vadībā nolēma neapstiprināt Rīgas attīstības plānu azartspēļu ierobežojumu dēļ,” norāda Mārtiņš Kossovičs.

Par!/PROGRESĪVIE frakcijas vadītājs Mārtiņš Kossovičs: “Plešs un LA nekautrējās turpināt Rīgas domes darba sabotāžu, liekot šķēršļus Ukrainas atbalsta centra finansējuma piesķiršana, ko beigās nācās labot premjeram.”

Agnese Logina, Izglītības, kultūras un sporta komitejas deputāte: “Mēs kā frakcija nebijām apmierināti ar Ivetas Ratinīkas (LA) darbu komitejas vadībā. Šī gada sākumā tika kavēta finansējuma piešķiršana kultūras NVO, savukārt nepieņemamas vilcināšanās un līderības trūkuma rezultātā Rīgai gandrīz izpalika Jaunā gada svinības. Tieši Rīgas svinību neplānošana bija pēdējais piliens, kas noslēdzās ar I. Ratinīkas atstādināšanu.”

“Par!/PROGRESĪVIE” ir lielākā politiskā frakcija Rīgas domē, tās sastāvā ir 15 deputāti, to vidū Rīgas mērs Mārtiņš Staķis un trīs komiteju vadītāji – Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētāja Selīna Vancāne, Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Laima Geikina un Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētājs Viesturs Kleinbergs.

Raksta titulbildē izmantota fotogrāfija no Rīgas domes arhīva.