Par Norvēģijas traģēdiju

Biedrība PROGRESĪVIE izsaka visdziļāko līdzjūtību Norvēģijā notikušajā apšaudē un spridzināšanā bojā gājušo tuviniekiem un visai sabiedrībai. Šādai slepkavnieciskai rīcībai nav iespējams meklēt attaisnojumus nekādās ideoloģiskās nostādnēs, politiskos uzskatos vai problēmu risināšanā. PROGRESĪVĪE cer, ka šim gadījumam nebūs sekotāji ne Norvēģijā, ne Eiropā, ne arī tieši Latvijas nacionālistu vidū.

Drošības policijai aktīvi jāvēršas pret naida kurinātājiem, bet Iesalnieks jāpadzen no politikas

PROGRESĪVIE aicina Latvijas Drošības policiju veikt operatīvas pārbaudes attiecībā uz tiem interneta komentētātājiem, kuri slavina Norvēģijas notikumus, attaisno tos un aicina turpināt slepkavot. Nav pieļaujams, ka komentāru vidū lasāmi šādi aicinājumi: „…taisnība. Bet kāpēc jāšauj blondie norvēģu bērni? Būtu labāk šāvis musulmaņus, kas vairojas kā žurkas. Vienu nošauj, 10 vietā!”. Kā norāda biedrības priekšsēdētājs Ansis Dobelis: „Līdzīgi komentāri sastopami teju pie katra raksta par Norvēģijas traģēdiju. Šo komentāru autori ir jāatrod un jāsauc pie atbildības par naida kurināšanu un aicināšanu uz vardarbību.”

Savukārt Nacionālajai apvienībai “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” nekavējoties no savām rindām ir jāpadzen Jānis Iesalnieks, kurš apvienībā ieņem augstus amatus. Kā norāda Ansis Dobelis: „Ja šis politiskais spēks nav gatavs šādam solim, tad Iesalnieka mēģinājumus attaisnot slepkavošanu Norvēģijā, kā arī slepkavam līdzīgos uzskatus, ko viņš nekautrējas paust, var uzskatīt par visas Nacionālās apvienības viedokli. Jāatgādina, ka šī nav pirmā reize, kad šī politiķa publiskie izteikumi ir naidu kurinoši. Ja Nacionālā apvienība meklēs attaisnojumus Iesalnieka apgalvojumiem, tad tai nav vietas ne Latvijas parlamentā, ne valdībās. Un pārējām politiskajām partijām ir skaidri jāatbild, vai tās redz iespēju sadarboties ar šo politisko spēku.”

PROGRESĪVO biedriem šie notikumi ir īpaši sāpīgi, jo organizācijas biedri daudzus gadus ir piedalījušies Norvēģijas Darba partijas jaunatnes organizācijas (AUF) vasaras nometnēs, kas notiek uz Ūtoejas salas. Mūsu sadarbības partneriem no Jaunatnes sociāldemokrātiskās savienības (JSS) ir ilgstoša draudzība ar AUF biedriem. Viens no iepriekšējo gadu šīs nometnes dalībniekiem, PROGRESĪVO valdes loceklis Ervins Labanovskis saka: „Nometne Ūtoejas salā bija caurausta ar toleranci, solidaritāti, jautrību un ideālismu par labāku pasauli.  Prātam neaptverami, kā pret tik gaišiem cilvēkiem var vērsties ar tādu ļaunumu. Šobrīd mums ir jābūt kopā ar norvēģiem viņu sērās, taču pēc tam ir rūpīgi jādomā un jārīkojas, lai cīnītos pret netoleranci un ksenofobiju, kas diemžēl visai izplatīta ir arī mūsu sabiedrībā! Mums pašiem jābūt mazāk tolerantiem pret šādu viedokļu popularizētājiem un paudējiem.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *