Par nodokļu politiku pēc 11. Saeimas vēlēšanām

Informācija plašsaziņas līdzekļiem: 11. Saeimas uzdevums – taisnīgas, progresīvas nodokļu sistēmas ieviešana

Biedrība PROGRESĪVIE atzinīgi vērtē daudzus svarīgus mērķus, kas iekļauti Vienotības priekšvēlēšanu programmā. Kā būtiskākos jāmin – ražošanas attīstīšana, elektroniskās valsts pārvaldes ieviešana, dažāda veida atbalsts ģimenēm ar bērniem un izglītībai. Taču šos mērķus būs iespējams pilnībā sasniegt tikai tad, ja Latvijā tiks beidzot sakārtota nodokļu sistēma.

CVK iesniegtajā 4000 zīmju programmā Vienotība sola “ieturēt nemainīgu nodokļu politiku, pakāpeniski samazinot nodokļu slogu darbaspēkam” – savukārt, PROGRESĪVIE uzskata, ka ar to var būt par maz vispārējā labklājības līmeņa celšanai un citu mērķu sasniegšanai. Darbaspēka nodokļi noteikti ir jāsamazina, tomēr samazināšana ir jāizmanto kā iespēja ieviest progresīvo iedzīvotāju ienākumu nodokli. Un, lai tas veiksmīgi funkcionētu, pakāpeniski jāievieš progresīvi principi arī citu nodokļu aprēķināšanā.

“Jau mūsu sadarbības līgumā ir minēti vairāki jautājumi, par kuriem vēlamies diskutēt un stingri iestāties – viens no šiem jautājumiem ir nodokļu politika. Pazīstu arī Vienotības biedru rindās daudzus, tajā skaitā ekonomistus, kuri skaidri iestājas par progresīvu nodokļu sistēmu. Jau šobrīd strādājam pie likumdošanas izmaiņām, kas panāktu taisnīgas nodokļu politikas ieviešanu, un esmu pārliecināts, ka kvalitatīvi sagatavotiem priekšlikumiem atbalstu spēsim nodrošināt,”

norāda biedrības PROGRESĪVIE priekšsēdētājs, Vienotības deputāta kandidāts Kurzemes apgabalā Ansis Dobelis.

“Aizvadītajās vēlēšanās, kas Latvijā notika tikai pirms gada, Vienotība savā turpmākajiem četriem gadiem piedāvātājā programmā solīja progresīvas un taisnīgas izmaiņas nodokļu politikā. Tagad ir īstais laiks tās realizēt!”

Arī Vienotības līdzpriekšsēdētājs Aigars Štokenbergs uzsver:

“Ja mēs vēlamies, lai Latvijā būtu visiem pieejama un kvalitatīva veselības aprūpe, izglītība, atbalsts jaunajām ģimenēm, cilvēka cienīgas pensijas, – tad no progresivitātes nodokļos mēs neizvairīsimies. Vienotība ir plaša partija ar dažādiem viedokļiem, un tas mums ļauj diskusiju ceļā nonākt pie labākajiem risinājumiem. Arī es šajā gadījumā atbalstu biedrības PROGRESĪVIE viedokli un esmu gatavs par to iestāties.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *