Par Latviju, kur tiesības uz brīvību un vienlīdzību ir katram

10. decembris ir ANO Vispārējo cilvēktiesību deklarācijas pieņemšanas gadadiena. Šis nozīmīgais dokuments norāda uz cilvēku tiesībām, brīvībām un vienlīdzību, kas katram cilvēkam pienākas no dzimšanas, neatkarīgi no ādas krāsas, dzimuma, valodas, reliģiskās un politiskās pārliecības, sociālā un mantiskā vai cita stāvokļa.

Deklarācija atzīst arī cilvēku tiesības netikt diskriminētiem un norāda uz cilvēku ekonomisko brīvību – tiesības saņemt apmierinošu atalgojumu darbā, kas nodrošina cilvēka cienīgu dzīvi un tiesības stāties arodbiedrībās.

Diemžēl, gan Latvijā, gan kaimiņos, gan citur pasaulē cilvēktiesības tiek pārkāptas ik dienu. Taču arī 1948. gadā veidotā, mūsdienīgā cilvēktiesību deklarācija tika veidota un pieņemta pēc Otrā pasaules kara nežēlības un necilvēcības. Tādēļ šogad cilvēktiesību jomā Latvijā PROGRESĪVIE vēlas atzīmēt divus pozitīvus un īpaši nozīmīgus Satversmes tiesas lēmumus – vienlīdzības nostiprināšanu viendzimuma ģimenēm un spriedumu par garantēto minimālo ienākumu.

Šie lēmumi uzsver to, ka ekonomiskās tiesības ir priekšnoteikums plašākām cilvēktiesībām, jo sociāls taisnīgums nespēj pastāvēt bez ekonomiska taisnīguma. PROGRESĪVIE iestājas par sociālo un ekonomisko taisnīgumu – par Latviju, kur tiesības uz vienlīdzību, brīvību un izaugsmi ir mums katram. 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *