Par brīvpusdienām būs jālemj Saeimai

mazais-dzentlmenis
Sabiedrības iniciatīvu portālā ManaBalss.lv zem petīcijas „PAR BEZMAKSAS ĒDINĀŠANU BĒRNUDĀRZOS!” savākti teju visi nepieciešamie 10 000 paraksti. Tātad – petīcija nonāks Saeimas darba kārtībā.

Aizvadītajā gadā šo iniciatīvu portālā iesniedza biedrības PROGRESĪVIE pārstāvji, – un tajā prasīts, lai tiktu nodrošināta bezmaksas ēdināšana visos Latvijas pašvaldību bērnudārzos, sākot ar 2016. gada 1. septembri.

Petīcijas autori paredzējuši, ka ēdināšanas izdevumi tiks segti no paaugstināta akcīzes nodokļa noteiktām preču grupām. Tāpat līdzekļus iespējams iegūt, nodrošinot jau esošo nodokļu iekasēšanu un mazinot ēnu ekonomiku.

Arvien biežāk Latvijas žurnālisti atklāj shēmas, kā cilvēki, kuri bez lielām problēmām varētu nodokļus samksāt, izperina dažādas viltības, lai tomēr to nedarītu. Ja pietiktu politiskās gribas, lai šādu shēmošanu novērstu, līdzekļus varētu atrast gan šī, gan daudzu citu priekšlikumu atbalstīšanai.

Nepieciešamais finansējums piešķirams pakāpeniski, sākotnēji ar bezmaksas ēdināšanu nodrošinot jaunākos bērnus un tos, kuri nāk no daudzbērnu ģimenēm. Četru gadu laikā bezmaksas ēdināšana jānodrošina visiem bērniem, kuri apmeklē pirmsskolas izglītības iestādes.

Biedrības PROGRESĪVIE priekšsēdētājs Ansis Dobelis norāda:

“Liels paldies visiem, kuri atbalstīja šo iniciatīvu. No šī priekšlikuma iegūs gan vecāki, kuri savu atvasi varēs laist bērnudārzā bez uztraukuma par būtiskām papildus izmaksām, gan valsts, jo vecāki atgriezīsies darba tirgū un maksās nodokļus. Tas ir īpaši būtiski, ņemot vērā to, ka Latvijā arvien vairāk saskaramies ar darbaspēka deficītu.
Šis priekšlikums būs arī būtisks atbalsts daudzbērnu ģimenēm, kurās vienlaikus bērnudārzu apmeklē vairāki bērni, kā arī papildus motivējošs faktors tām ģimenēm, kas vēl tikai domā par ģimenes pieaugumu. Turklāt galvenais ieguvējs būs tieši bērns, kurš neatkarīgi no ģimenes materiālā stāvokļa saņems regulāru un pilnvērtīgu uzturu.”

Iepazīties ar iniciatīvas plašāku aprakstu un parakstīt petīciju iespējams https://manabalss.lv/i/814

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *