Par Anniņmuižu un tās vērtību saglabāšanu

PROGRESĪVIE aicina izvērtēt iespējas saglabāt Anniņmuižu un tās vērtības. Tiek ziņots, ka Latvijas Universitāte plāno izsolē pārdot Anniņmuižas ansambli. Anniņmuiža ir nozīmīga Imantas zaļā teritorija, kas uzlabo apkaimes iedzīvotāju labklājību un atpūtas iespējas. Mēs atbalstām biedrības “Riga Annenhof” aicinājumu saglabāt Anniņmuižas ansambli publiskās personas īpašumā.

PROGRESĪVIE aicina veikt atklātas sarunas starp “Riga Annenhof”, Latvijas Universitāti, Izglītības un zinātnes ministriju, Kultūras ministriju un Ministru kabinetu, lai panāktu rezultātu, kas ņem vērā iedzīvotāju iesaisti un vajadzības. 

Katrā Rīgas apkaimē ir nepieciešama iedzīvotāju pulcēšanās vieta – vieta, kur satikties, atpūsties un pilnveidoties. Imantas un Zolitūdes iedzīvotājiem šī teritorija varētu būt Anniņmuiža. Mums ir jācenšas saglabāt esošās zaļās teritorijas, kas dod labumu pilsētas cilvēkiem un kultūrvidei,”

Agnese Logina, PROGRESĪVIE valdes locekle.

“Mēs nedrīkstam pieļaut, ka Anniņmuiža kļūst par vēl vienu stāstu, kur iedzīvotāji, Rīgas dome, privātie investori un Latvijas valdība nesēžas pie sarunu galda, lai panāktu kompromisu. Mēs atceramies Marsa parku un Rīgas akustisko koncertzāli. Tie nav tieši salīdzināmi piemēri, taču Anniņmuižas vēsturiskā vērtība un nākotnes potenciāls uzliek papildu pienākumus šī īpašuma turētājiem,”

Boriss Kaigorodovs, PROGRESĪVIE Rīgas nodaļas valdes loceklis.

Anniņmuiža ir vietējas nozīmes kultūras piemineklis. Anniņmuižas ansamblī ietilpst Rīgas pēdējā neprivatizētā muižas ēka ārpus pilsētas centra, kā arī vēsturiskais muižas parks ar senām koku alejām un dīķi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *