Programma

Pārmaiņas notiek pastāvīgi.
Ar pārmaiņām biedē, bet no tām nav jābaidās.
Pārmaiņas ir jāvada.

Latvijas vēsture ir pārmaiņu gaitas pieraksts, Latvijas tautai dzīvojot dažādos režīmos un zem dažādām varām. Tikai pirms 100 gadiem Latvijas tauta pirmo reizi varēja uzņemties pati noteikt turpmāko pārmaiņu virzienu. Veidojot Latvijas Republikas konstitucionālos pamatus un demokrātisko iekārtu, sociāldemokrātiskajai domai bija noteicoša nozīme un spēks.

«Dosim, pilsoņi, šinī lielajā vēsturiskā brīdī, kur mūsu sirdis jūsmo aiz svētlaimības, svinīgu solījumu, ka pieliksim visus savus intelektuālos, ētiskos un fiziskos spēkus, lai Latvijā viņas pilsoņi būtu nevis vien brīvi, bet arī laimīgi.»

 Latviešu sociāldemokrātu savienības dibinātājs Emīls Skubiķis
 Latvijas Republikas proklamēšanas svinīgajā aktā 1918. gada 18. novembrī

Latvijas tautas tiesības vadīt savas pārmaiņas tika nozagtas vairakkārt. Tas notika 1934. gada valsts apvērsumā, tad no 1940. gada — divās okupācijas varās. Atjaunojot valsts neatkarību, pārmaiņās dominēja sava laika globālā kapitāla uzvaras ideoloģija. Šī tendence šobrīd nostiprinās visā pasaulē. Cilvēks ir pārvērsts «personālā» jeb izdevumu pozīcijā. Globālais kapitāls diktē noteikumus politikai kopumā un katram indivīdam atsevišķi. Godīgums, krietnums un solidarizēšanās ar citiem nevis tiek celta godā, bet ir kļuvusi par šķērsli personiskai attīstībai un izaugsmei. Tas ir jāmaina, pagriežot Latviju Ziemeļvalstu virzienā.

«Valsti, tautu un politisko partiju pazīst pēc attieksmes pret sabiedrības un pasaules visneaizsargātākajiem.»

Dāņu sociāldemokrāts Nīls Henriks Kristensens

PROGRESĪVIE stingri sakņojas sociāli atbildīgas demokrātijas tradīcijā. Ziemeļvalstu sociāldemokrātu veidotās sabiedrības modelis ir PROGRESĪVO mērķis Latvijai: tās ir pārmaiņām atvērtas mazas nācijas, kur cilvēki gan ikdienā, gan politikā

  1. uzņemas atbildību par savas sabiedrības attīstību,
  2. rūpējas viens par otra un sabiedrības labklājību, respektējot sabiedrības dažādību un stiprinot katra autonomiju,
  3. veido sociāli un ekoloģiski drošu vidi savai un nākamajām paaudzēm,
  4. gādā par stipru valsti, kas spēj pasargāt godīgos, krietnos un vājākos.

PROGRESĪVIE nebaidās pārmaiņu, nosoda tos, kas biedē ar pārmaiņām un kūda cilvēkus vienu pret otru. PROGRESĪVIE ir gatavi vadīt pārmaiņu procesu, lai arī Latvijā izveidotu Ziemeļvalstu modeļa sociāli atbildīgu, drošu un cieņas pilnu labklājības sabiedrību.

Kā šo mērķi sasniegt? Lasi mūsu PROGRAMMĀ!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *