Pagrieziens Ziemeļvalstu virzienā

Sestdien, 24. februārī, pulksten 10.00 muzeja «Aldaris» konferenču zālē notiks politiskās partijas PROGRESĪVIE pārstāvju sapulce (kongress). Pārstāvju sapulces dienaskārtībā ir iekļauts jautājums par partijas politiskās programmas «Pagrieziens Ziemeļvalstu virzienā» apstiprināšanu, kā arī partijas amatpersonu vēlēšanas.

Pārstāvju sapulces dalībniekus sveiks un savas politiskās prasības izteiks Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs Egils Baldzēns, Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas «Sustento» vadītāja Gunta Anča un biedrības «Papardes zieds» vadītāja Iveta Ķelle. Apsveikuma uzrunu teiks arī politiskās partijas «Kustība «Par!»» vadītājs Daniels Pavļuts.

Partijas PROGRESĪVIE programmas projekta kodolu veido ideja par Latviju kā Ziemeļvalsti, kas balstīta progresīvas, solidāras, vienlīdzīgas, brīvas un zaļi atbildīgas sabiedrības modelī, kas ir brīva no oligarhu ietekmes. PROGRESĪVIE primāri pozicionējas kā partija, kas iestājas par nevienlīdzības un nabadzības izskaušanu, pienācīgu un pieejamu veselības aprūpi, kā arī spēcīgu valsts un sabiedrības sociālās drošības tīklu. Vienlaikus PROGRESĪVIE nāk ar jaunu patiesi zaļas politikas piedāvājumu, lai risinātu samilzušās vides aizsardzības un kvalitātes problēmas Latvijā, kas jo īpaši skar trūcīgāko sabiedrības daļu.

Partijas PROGRESĪVIE programma ir izstrādāta, balstoties partijas dibināšanā pērn 25. februārī pieņemtajos 23 partijas dibināšanas principos. Partijas programma ir tapusi, partijas biedriem un atbalstītājiem vairāku mēnešu periodā darbojoties 14 tematiskās darba grupās. Partija PROGRESĪVIE ir izmantojusi gan tiešsaistē balstītus politisko diskusiju platformas iespējas, gan apspriedusi un vērtējusi dažādos programmas punktus kopskaitā trīs partijas iekšējos forumos. Atsevišķs partijas forums tika veltīts partijas vērtību definēšanai. Programmas idejas ir tikušas apspriestas arī ar dažādām nevalstiskajām organizācijām ar kompetenci savā darbības jomā.

Politiskā partija PROGRESĪVIE tika nodibināta 2017. gada 25. februārī. PROGRESĪVIE izveidojās uz biedrības pamata, kas ar tādu pašu nosaukumu darbojās jau kopš 2011. gada. Šobrīd partijā PROGRESĪVIE ir vairāk nekā 330 biedru. Partiju vada Māris Graudiņš un tā kopš 2017. gada pašvaldību vēlēšanām ir pārstāvēta Aizputes un Mārupes pašvaldībā. 2017. gada 9. novembrī PROGRESĪVIE ar lūgumu sākt uzņemšanas procesu vērsās Eiropas Sociālistu partijā (PES), kas apvieno Eiropas un Norvēģijas sociālistu, sociāldemokrātu, darba un progresīvās demokrātiskās partijas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *