Oligarhi noziegušies pret valsti

Šo ceturtdien paredzētajā piketā pie Ģenerālprokuratūras prasīs Ērika Kalnmeiera atkāpšanos, kā arī pieprasīs tiesībsargājošajām institūcijām tūlītēju rīcību, uzsākot izmeklēšanas procesu par noziegumiem pret valsti.

Līdz šim tiesībsargājošās institūcijas nesekmīgi centušās interpretēt “Oligarhu sarunās” noklausīto kā iespējamus koruptīvus noziegumus. Tomēr, ja šīs sarunas vētītu ne tik epizodiski, bet objektīvi kopumā, tad noziegumā iesaistīto personu rīcība būtu jāvērtē kā šauras ieinteresēto grupas mēģinājums uzurpēt Latvijas valsts suverēno varu.

Krimināllikuma 10. nodaļā ir minēti visi iespējamie noziegumi pret valsti. Šādi nodarījumi apdraud valsts suverenitāti, neatkarību, iekšējo un ārējo drošību, ekonomisko un politisko sistēmu, kā arī citas valstij būtiskas intereses. Krimināllikums aizsargā valsts demokrātisko varu un tās institūcijas, un paredz atbildību par noziedzīgiem nodarījumiem pret to, piemēram, par vairāk nekā divu personu apvienošanos organizētā grupā, lai gāztu Latvijas Republikas valsts varu vai likvidētu valstisko neatkarību.

Mārtiņš Kossovičs, PROGRESĪVIE Valdes loceklis: “Šobrīd pēc apjomīgo sarunu materiālu publiskošanas redzams, ka atsevišķi politbiznesmeņi centušies sagrābt valsts suverēno varu savās rokās. Daži cilvēki ir izlēmuši un noteikuši, kurš mūsu valstī būs Ģenerālprokurors, kurš Latvijas Valsts prezidents, kurš būs tikai viņiem tīkams Ministru Prezidents. Tādejādi, sarunās iesaistītas personas centušās uzurpēt Latvijas valsts suverēno varu.”

Šobrīd atsevišķas tiesībsargājošās institūcijas, to esošie un bijušie darbinieki, cenšas norādīt viens uz otru, ka citi nav pienācīgi pildījuši savu darbu. Šī noteikti nav pieņemama rīcība, jo izmeklēšanu izgāzušas ir kā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), tā Ģenerālprokuratūra. Ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram ir jāuzņemas personiska atbildība šo noziegumu nepienācīgā izmeklēšanā, jo viņa vadītās iestādes pienākumos ir uzraudzīt izmeklēšanas gaitu.

Tāpat piketa organizētāji šo ceturtdien plkst. 8:30 aicinās žurnālu “IR” publiskot VISUS sarunu oriģinālus, paturot iespēju redakcijai saglabāt savu avotu anonimitāti. Citiem medijiem, nevalstiskajām organizācijām, visai sabiedrībai arī jābūt iespējai pārliecināties, ka sarunas tik tiešām nav apzināti rediģētas un neslēpj vēl citu ieinteresēto personu noziedzīgās darbības.

Atgādinām, ka politiskā partija PROGRESĪVIE ir iesnieguši pieteikumu 13. jūlijā plkst. 8:30 Esplanādē iepretī Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūrai organizēt publisku pasākumu – piketu, lai pieprasītu Ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atkāpšanos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *