Nodokļu sistēma Latvijā – jāmaina!

Ja strādā vai veic uzņēmējdarbību Latvijā, tad tā obligāti ir jāreģistrē Latvijā un arī Latvijā jāmaksā nodokļi. Protams, ir veidi, kā no tā izvairīties, bet šādas iespējas likumdošanas ceļā ir iespējas maksimāli samazināt, kā tas jau lielākoties ir Eiropas Savienības valstīs. Ja mēs visi domāsim, kā tikai mazāk samaksāt nodokļus, kā izvairīties un noslēpt savus ienākumus, Latviju nekad neizveidosim par normālu labklājības valsti.

Visās ES valstīs, un arī citur pasaulē, kur ir labklājība un normālas algas, ir progresīvā nodokļu sistēma. Ja kungi vēlēsies doties citur, uz valsti, kur nav augsts noziedzības līmenis, kur ir normālas sociālās garantijas, laba veselības aprūpe un izglītības sistēma, tad viņiem vienmēr nāksies saskarties ar progresīvo nodokļu sistēmu. Var, protams, izvēlēties un strādāt, dzīvot Āfrikā vai kādā no Āzijas valstīm, kur nav progresīvā nodokļu sistēma un ir arī attiecīga dzīves kvalitāte.

Progresīvā nodokļu sistēma ir moderna nodokļu sistēma, kas sevi ir attaisnojusi ļoti daudzās labklājības valstīs. Pateicoties progresīvajai nodokļu sistēmai, vecajām Eiropas valstīm ir izdevies izveidot labklājībā dzīvojošu sabiedrību ar augstām sociālajām garantijām, kvalitatīvu un pieejamu veselības aprūpi un izglītības sistēmu, ar pieklājīgām pensijām un kvalitatīvu infrastruktūru.

Turīgi cilvēki, maksājot lielākus nodokļus, iegūst iespēju dzīvot drošākā vidē, jo vienlīdzīgāka sabiedrība – jo zemāks noziedzības līmenis. Tāpat turīgie iegūst sev apkārt sakārtotāku vidi, laimīgākus, izglītotākus, veselākus utt. cilvēkus, kas ceļ ikviena dzīves kvalitāti. Ir jāmācas dzīvot solidāri, jo tikai tā var uzbūvēt rietumu demokrātiju Latvijā!

Tāpat mums ir vajadzīgi nodokļi, lai Latvijā arvien vairāk varētu izaudzināt speciālistus, kuri saņem lielu algu un var samaksāt normālus nodokļus valstij. Bet, ja mums nav progresīva nodokļu sistēma, daudzi talantīgi jaunieši paliek bez kvalitatīvas izglītības, jo viņiem tai vienkārši nav naudas, līdz ar to valsts zaudē nākamos nodokļu maksātājus. Savukārt turīgie, kuri nevēlas maksāt nodokļus, zaudē tos tautiešus, kuri maksās nodokļus, kad viņi būs pensijā vai, nedod Dievs, kļūs par invalīdiem un vēlēsies iegūt sociālo palīdzību no valsts. Ja tiktu ieviesta progresīvā nodokļu sistēma, turīgie tāpat iegūtu iespēju braukt pa labākiem ceļiem, izmantot kvalitatīvāku infrastruktūru, labāk strādājošu policiju utjp.

Un nevajag noniecināt tos cilvēkus, kuri nepelna 20 000 un vairāk gadā. Arī viņi lielākoties ir gudri un Latvijai vajadzīgi cilvēki. Viņi ražo pārtiku, ko mēs ēdam, māca mūsu bērnus, ārstē slimnīcās un dara vēl daudz citu labu lietu! Sabiedrība bez viņiem nespētu funkcionēt – tā tas ir visur pasaulē, tātad arī Latvijā. Ikviens, kuram rūp šī valsts, ir vajadzīgs!

Protams, vienlaikus jādomā, lai samaksātie nodokļi tiktu izmantoti lietderīgi, jāizskauž korupcija, bet tas viss ir jādara kompleksi, un – pats galvenais – vispār JĀDARA, nevis bezdarbībā jākritizē. Varam jau apgalvot, ka tie ir tikai banāli vārdi, un tomēr tie ir patiesi – savu nākotni būvējam mēs paši. Lai mums visiem kopā veicas!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *