Naftas noplūde Baltijas jūrā atgādina par naftas ieguves sekām

Naftas noplūde Baltijas jūrā – kārtējais atgādinājums, ka naftas ieguve nav savienojama ar vides saglabāšanu. Pirmdien no Būtiņģes termināla Baltijas jūrā noplūdušas ap 2 tonnas naftas piesārņojuma. Nafta jau nonākusi Latvijas piekrastes tuvumā.

PROGRESĪVIE uzskata, ka pilna atbildība par seku likvidēšanu jāprasa no uzņēmuma Orlen Lietuva. Uzņēmumam jāsedz visas piesārņojuma savākšanas izmaksas un jākompensē kaitējums dabas vērtībām. Nav pieļaujams, ka viena uzņēmuma nolaidības sekas tiek apmaksātas no sabiedrības kopējiem līdzekļiem.

Šis negadījums ir kārtējais atgādinājums, ka naftas ieguve un mūsu atkarība no fosilajiem resursiem ir jāpārtrauc jau tuvākajā laikā,”

uzsver līdzvadītājs Edmunds Cepurītis.

Pateicoties vairāku desmitgažu atkarībai no fosilajiem resursiem, esam spiesti sadzīvot ar regulārām naftas piesārņojuma katastrofām, kamēr visas pasaules drošību apdraud klimata krīze. Pasaule ir pietuvojusies bīstami tuvu zinātnieku noteiktajai 1,5 grādu kritiskajai Zemes sasilšanas robežai. PROGRESĪVIE iestājas par to, lai ne tikai tiktu stingrāk regulēti piesārņojošie uzņēmumi, bet tiktu veidoti sistemātiski risinājumi mūsdienu nopietnākajām vides krīzēm. Ieguldījumi mūsdienu tehnoloģijās, sabiedriskajā transportā, veloinfrastruktūrā un energoefektivitātē ir veids, kā radīt darba vietas, samazināt izmaksas un novērst klimata krīzi. Tādēļ atbalstām zinātnei atbilstošu Latvijas un Eiropas klimata un vides politiku.

Tāpat aicinām Latvijas valdības pārstāvjus sākt nopietnu diskusiju ar Lietuvas partneriem par Būtiņģes termināla iespējamu slēgšanu vai stingrāku prasību piemērošanu, kas izslēgtu šādu dabas katastrofu atkārtošanos.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *