Nabadzības risks nemazinās

Jaunākie statistikas dati rāda, ka 12. Saeimas darbības laikā nabadzības riskam pakļauto skaits nav sarucis, gluži pretēji — nevienlīdzība turpina palielināties. Tas nozīmē, ka daudzi cilvēki dzīvo tikpat slikti kā līdz šim, bet no koalīcijas partiju realizētās nodokļu politikas un finanšu ministres daudzinātās «izaugsmes» iegūst tikai bagātie.

Statistika apliecina, ka varas partiju labējai politikai ir precīzi 0% pozitīvas ietekmes uz nevienlīdzības mazināšanu un sociālās vienlīdzības veicināšanu, lai gan vārdos apgalvots tiek pretējais. Skaitļi runā savu: http://www.csb.gov.lv/…/nabadzibas-riskam-latvija-paklauti-…

Latvijas sabiedrības sociālās nevienlīdzības rādītāji pārsniedz vidējos rādītājus Eiropas Savienībā — aptuveni ceturtā daļa Latvijas iedzīvotāju pakļauti nabadzības riskam. Tam ir īpaši pakļauti viena vecāka un daudzbērnu ģimenes, kā arī veci cilvēki.

Sociālā nevienlīdzība nav abstrakts rādītājs: tas ietekmē veselības aprūpes, izglītības pieejamību, mājokļu kvalitāti un citas cilvēku dzīves jomas un darbības sektorus. Sociālā nevienlīdzība ik dienas samazina mūsu iespējas dzīvot pārtikušu un stabilu dzīvi.

PROGRESĪVIE iestājas par to, ka visiem minimālajiem ienākumiem (pabalstam garantētā minimālā ienākuma līmeņa nodrošināšanai, sociālā nodrošinājuma pabalstam, minimālajai pensijai, apgādnieka zaudējuma pensijai, minimālajai algai un citiem) jāatbilst faktiskajiem sociālekonomiskajiem rādītājiem un jābūt pietiekamiem cilvēka cienīgai dzīvei, nevis vienīgi izdzīvošanai.

Mūsu sociālās politikas mērķis ir veidot tādus apstākļus, lai visi Latvijas iedzīvotāji varētu būt pārliecināti par savu sociālo drošību, un stimulēt vienmērīgu dzīves kvalitātes pieaugumu, neatkarīgi no cilvēka dzīvesvietas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *