Paraksties pret veselības tirgošanu!

LR Saeima 2. lasījumā apstiprinājusi Veselības aprūpes reformu — jauno Veselības aprūpes finansēšanas likumu.

VM likumprojekts sadala sabiedrību grupās, kuras varēs saņemt valsts apmaksātu medicīnisko palīdzību un kuras — vienīgi neatliekamās palīdzības un atsevišķu slimību ārstēšanas minimumu.

Likumprojekta anotācija paredz vairāk nekā 15 miljonu eiro lielus ienākumus no 300 000 “nodokļu nemaksātāju”, tomēr nav izvērtējuma, kādas konkrēti sabiedrības grupas aptvers šie 300 000. Tāpat nav arī izvērtējuma, vai patiešām tie ir ļaunprātīgi “nodokļu nemaksātāji”, vai cilvēki, kuri objektīvu apsvērumu dēļ nonākuši apstākļos, kas liedz viņiem gūt ienākumus, no kuriem maksājamas sociālās apdrošināšanas iemaksas. Piemēram, mājsaimniece, kura audzina vairākus bērnus un rūpējas par lauku saimniecību, tādēļ nevar strādāt algotu darbu; cilvēki, kuri ir invaliditātes statusa kārtošanas procesā; 3. grupas invalīdi, sezonālo darbu strādājošie, mikrouzņēmumu darbinieki u.c.

Likumprojekts balstās uz bezatbildīgi vienkāršotu taisnīguma izpratni, pieņemot, ka cilvēks, kas nemaksā sociālās apdrošināšanas iemaksas, ir nodokļu nemaksātājs un tādēļ tam nepienākas pilns veselības aprūpes pakalpojumu grozs. Faktiski šāda pieeja liek domāt, ka valsts soda nekonkretizētu 300 000 cilvēku loku ar amorālu sodu jomā, kas cilvēkam ir vitāli svarīga — veselība. Rodas jautājums, kādēļ gan Latvijā ir nāvessoda un spīdzināšanas aizliegums, ja likumdevējs var paredzēt šādas, no humānisma perspektīvas, nesamērīgas sekas?

Esam sagatavojuši individuālas vēstules formu, kuru nosūtot, vēstuli saņems visi LR Saeimas frakciju vadītāji, Sociālo un darba lietu komisijas vadītāja un LR Veselības ministre (informācijai).

Nosūti vēstuli pats un aicini to izdarīt arī citus! Vienīgais, kas Tev jādara, ir jāaizpilda vēstules formā norādītie lauki un jānospiež “NOSŪTĪT”

Vēstules aicinām sūtīt līdz 3. lasījumam – brīdim, kad deputāti galējā balsojumā balsos par vai pret izmaiņām!

[emailpetition id=”7″]

1 komentārs par Paraksties pret veselības tirgošanu!

  1. Medecīnai ir jabūt bezmaksas! Par nodokļu maksāšanu varētu diskutēt, ja Latvijas Republikā nebūtu bezdarba. Bet bezdarbs šeit bija un būs. Latvija jau zaudēja vienu ceturto daļu no saviem iedzīvotājiem. Kas notiks tālāk? Cieņā, Skolnieciņš ®Skolnieciņš ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-( Skolnieciņš

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *