#MeklējāmLabklājību 2021. gada budžetā, bet to neatradām

2021. gada budžets ir pieņemts. Pēc vēsturiski ilgām debatēm Saeima ir pieņēmusi budžetu, kas cenšas lūkoties labklājības virzienā, taču nav pietiekami drosmīgs, lai labklājību sasniegtu. Kariņa, Reira un Bondara budžets ir nepietiekams, lai veiksmīgi cīnītos ar Latvijas veselības un ekonomisko krīzi.

Pateicoties sabiedrības un PROGRESĪVIE spiedienam, Finanšu ministra Reira nežēlīgākie un nepārdomātākie ierosinājumi tika atlikti. 2021. gada budžets neiekļauj nodokļu grozījumus, kas paredzētu obligātas, faktiskajiem ienākumiem nepiesaistītas pašnodarbināto iemaksas. Arī sociālie darbinieki nebūs spiesti, pretēji sava darba funkcijām, kļūt par “nodokļu inspektoriem”.

Diemžēl, valdība centās realizēt šos nodokļu grozījumus krīzes laikā, bez plašākas sabiedrības un nozaru speciālistu iesaistes. Šī ir satraucoša pieeja, kuras rezultātā tiek pieņemti nepietiekami pārdomāti lēmumi. Kariņa un Reira pieeja ir ieguvums galēji labējiem populistiem un zaudējums sabiedrībai un uzticībai demokrātiskiem principiem.

2021. gada budžets iekļauj arī atzīstamus lēmumus pareizā virzienā, taču, diemžēl, daudzi no šiem lēmumiem neiet pietiekami tālu. Piemēram, lai gan budžets paredz vēsturiski nozīmīgu atbalstu veselības nozarei, šis atbalsts nav pietiekams un mūsu veselības aprūpes līdzekļi joprojām būs starp proporcionāli zemākajiem OECD valstu vidū.

Visbeidzot, valdība nepietiekami izmanto ES piedāvātās iespējas, līdzekļus un pavasarī atceltā fiskālā kompakta nosacījumus. Vairums no Eiropas valstīm izmantoja šo gadu, lai pastiprināti ieguldītu veselības aprūpē, atbalstītu svarīgas, ilgtspējīgas ekonomikas nozares un saglabātu iedzīvotāju labklājību. Diemžēl, lai gan “labklājība” regulāri parādās Ministru prezidenta izteikumos, Jaunās Vienotības darbība joprojām liecina par nesaudzīgu “taupības politikas” turpināšanu 2009. gada krīzes noskaņās.

PROGRESĪVIE turpina #MeklējamLabklājību. Kādēļ mēs kritiski vērtējam valdības darbu? Iepazīsties ar mūsu atšķirīgo piedāvājumu:

Akcija pret nepārdomātām nodokļu grozījumiem, nepietiekamu veselības aprūpes finansējumu un sabiedrības nepietiekamo iesaistīšanu lēmumu pieņemšanā: #MeklējamLabklājību 2021. gada budžetā

Veselības aprūpes līdzekļu piedāvājuma analīze: Nepietiekams solis pareizā virzienā – veselības nozare 2021. gadā

PROGRESĪVIE ieteikumi veselības un ekonomiskās krīzes atbalsta pasākumiem: Vai valdība ir gatava atbalstīt iedzīvotājus?

1 reply to #MeklējāmLabklājību 2021. gada budžetā, bet to neatradām

  1. Ekonomiskā krīze, kuru izraisījis koronavīruss (kroņvīruss), ir skarusi daudzus no mums. Ienākumi samazinās, bet bezdarbs pieaug. Iedegsim dzeltenu svecīti uz galda par godu Dievietei Laimai. Aizlūgsim Laimu par mūsu valsts un tautas labklājību. Aizlūgsim Laimu par kovid-19 (covid-19) krīzē cietušajām ģimenēm. Lūgsim Laimu – Likteņa Valdnieci! «Likteņa Dieviete, Likteņa Valdniece, es lūdzu Tevi! Visvarenā Laima, es lūdzu Tevi! Apturi šo postošo ekonomisko krīzi! Pasargā manus tautiešus no bezdarba. Dāvā maniem tautiešiem labi apmaksātas darbavietas un uzcītību. Iznīcini aplokšņalgu sistēmu un negodīgus uzņēmējus. Dot trūcīgajiem un maznodrošinātajiem iespēju izķepuroties no nelaimēm. Dāvā manai tautai laimi un prieku. Dāvā Latvijai mūžīgu labklājību! Sargi mūs no slinkuma, nevīžības, tuvredzības un izputēšanas! Lai Laima ir ar mums! Lai slavēta Laima mūžīgi mūžos!» Ar Laimas svētību, Skolnieciņš no svētavota [Latvju Dievu dēls] ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-) #Laima #LatvjuDievi #LatvjuDievuSvētība #centība #spēks #veselība #labklājība #pagāni #kovid-19 #covid-19 #koronavīruss #kroņvīruss #krīze #Skolnieciņš #svētavots

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *