Liepājas dome vēršas pret demokrātijas vērtībām

Biedrība PROGRESĪVIE asi nosoda Liepājas domes rīcību, radot šķēršļus demokrātiskākajai politiķu un iedzīvotāju komunikācijas formai – ar aizliegumu Vienotības deputāta kandidātam Ansim Dobelim (Kurzemes saraksts) uzrunāt iedzīvotājus Liepājas centrā.

Priekšvēlēšanu periods ir laiks, kad deputātu kandidātiem pēc iespējas vairāk ir jātiekas ar vēlētājiem un jāskaidro viņiem sava programma, savi uzskati un problēmu risinājumi. Sabiedrība ir nereti paudusi viedokli, ka Saeimas nākamā sastāva kvalitāti varētu uzlabot, priekšvēlēšanu periodā ierobežojot reklāmas masu medijos un to vietā veicinot politiķu diskusijas un tiešās tikšanās ar vēlētājiem.

Tomēr Liepājas pilsētas pašvaldība ir citādi noskaņota un deputātu kandidātu mēģinājumus uzrunāt iedzīvotājus ir gatava ierobežot pat ar policijas palīdzību.

PROGRESĪVIE uzskata, ka tas ir pretrunā ar Latvijas likumdošanu, kas atļauj tiešas un individuālas sarunas ar vēlētājiem veikt bez saskaņošanas ar pašvaldību vai jebkuru citu valsts iestādi. Individuālas sarunas uzskatīt par pasākumiem un/vai reklāmas izvietošanu ir antidemokrātiski un absurdi.

Kā mājaslapā www.dobelis.lv raksta pats kandidāts Ansis Dobelis – “Acīmredzot, Liepājas dome uzskata, ka deputātu kandidātu un viņu atbalstītāju pastaiga ielās ir reklāmas izvietošana, bet cilvēku uzrunāšana un vēlme ar cilvēkiem individuāli runāt par politiku – pasākums, kas saskaņojams ar domi. Man būtu pieņemami, ka tiek ierobežota partiju vides reklāma, noteiktās vietās aizliegts rīkot koncertus, izstādīt aģitācijas teltis un stendus, bet individuālas sarunas ar vēlētāju gan ir nevis jāaizliedz, bet tieši jāveicina.”

“Tuvākajās dienās visiem, kuri Liepājas centrā runā par politiku, – vienalga, vai to dara viens vai divi deputātu kandidāti, vai vienkārši tie, kam interesē vēlēšanas, – vajadzētu sargāties no pašvaldības policistiem, jo tas var beigties ar aktu,” joko A. Dobelis.

To, ka Liepājas policija sastādījusi administratīvā pārkāpuma aktu Ansim Dobelim par neatļautu aģitācijas pasākumu, savā Twitter kontā komentē politoloģe Iveta Kažoka: „Parunāšanās uz ielas, bukletu dalīšana noteikti nav nekāds pasākums.” Politoloģe arī norāda, ka lēmumi, kuri aizliedz šādas sarunas, varētu būt pat antikonstitucionāli.

Biedrība PROGRESĪVIE aicina valsts iestādes un it sevišķi Liepājas pašvaldību nevis kavēt un ierobežot, bet veicināt deputātu kandidātu tikšanos ar vēlētājiem aci pret aci, piemērojot visiem vienādus nosacījumus un nešķirojot pēc partiju piederības.

Plašāka informācija par incidentu:
http://dobelis.lv/2011/09/policejiska-liepaja/
Ansis Dobelis, mob.29618236

1 komentārs par Liepājas dome vēršas pret demokrātijas vērtībām

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *