Latvijai nacionālās drošības interešu vārdā ir jāatbalsta ANO Globālais pakts par drošu, sakārtotu un likumīgu migrāciju

PROGRESĪVIE uzskata, ka ANO panāktā vienošanās par globāliem migrācijas problēmas risinājumiem ir svarīgs globālās diplomātijas panākums, kas Latvijai ir jāatbalsta arī nacionālās drošības interešu vārdā. ANO Globālais migrācijas pakts piedāvā nozīmīgu pamatu to attīstības valstu atbalstam, kas šobrīd saskaras no migrācijas izraisītām problēmāmmigrācijas cēloņu vai lielā bēgļu skaita dēļ. Vienīgi atbalstot ANO paktu, Latvija varēs rēķināties ar citu valstu solidaritāti iespējamas krīzes gadījumā mūsu reģionā.

ANO migrācijas paktam ir četri mērķi:
1) Atvieglot slogu tām valstīm, kas uzņem bēgļus.
2) Uzlabot bēgļu pastāvīgumu.
3) Atvieglot bēgļu pieeju trešajām valstīm, radot regulētus ceļus bēgļu plūsmas organizēšanai un administrēšanai.
4) Nostiprināt iespējas bēgļiem brīvprātīgi atgriezties viņu izcelsmes valstī.

Šobrīd 60 % pasaules bēgļu ir izmitināti desmit pasaules valstīs, bet 85 % pasaules bēgļu dzīvo attīstības valstīs, kam pašām ir ievērojamas attīstības problēmas (piemēram, Turcijā ir izmitināti 3,5 miljonu bēgļu, bet Libānā sestā daļa iedzīvotāju ir bēgļi).

PROGRESĪVIE uzskata, ka ir nepieciešama saistoša globāla starptautisko tiesību norma, kas sniegtu atbalstu valstīm, kas piedzīvo bēgļu uzņemšanas krīzi, kā arī globāli risinātu bēgšanas cēloņus. Tāpēc PROGRESĪVIE apsveic ANO migrācijas paktu kā nozīmīgu soli daudzo migrācijas problēmu risināšanai pasaulē.

PROGRESĪVIE uzsver, ka Latvijai ir Eiropas Savienības ārējā robežvalsts. Latvijas kaimiņvalstīs ir ļoti nestabila politiskā situācija, kas jebkurā brīdī var novest pie bēgļu pieplūduma arī mūsu reģionā. Tāpēc atbalsts ANO Globālajam migrācijas paktam par drošu, sakārtotu un likumīgu migrāciju ir nacionālās drošības interesēs.

PROGRESĪVO valdes priekšsēdētājs Roberts Putnis norāda, ka “dažu Latvijas politiķu populisms kārtējo reizi parāda, ka viņi ir gatavi spēlēties ar valsts drošības riskiem. Viena no agresīvākajām migrācijas kā citu valstu destabilizācijas instrumenta izmantotāja ir Krievija. PROGRESĪVIE nosoda desmit Saeimas deputātu iniciatīvu, kas kārtējo reizi identificē partijas “Nacionālā apvienība”, “Saskaņa” un ZZS kā Kremļa režīma ideoloģijas nesējus Latvijas politikā.”

2 replys to Latvijai nacionālās drošības interešu vārdā ir jāatbalsta ANO Globālais pakts par drošu, sakārtotu un likumīgu migrāciju

  1. Sveiki. Kur var iepazīties ar ANO migrācijas pakta pilno versiju latviešu valodā?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *