Latvija ir pelnījusi azartspēļu zāļu aizliegumu!

PROGRESĪVIE uzskata, ka pilns spēļu zāļu aizliegums ir efektīvākais veids cīņā pret spēļu zālēm un azartspēļu radītajām sociālajām sekām. Paužam nožēlu, ka esošā Saeima neizrāda nopietnu gatavību risināt šo problēmu. Šībrīža situācijā joprojām tiek nesamērīgi sargāti spēļu zāļu uzņēmumi, dodot iespēju darboties vēl 5 gadus pēc pašvaldības lēmuma par to slēgšanu.

“Mēs stingri iestājamies par pilnīgu spēļu zāļu aizliegumu visā Latvijā, jo tās rada nesamērīgus sociālos riskus. Ņemot vērā, ka pašreizējais Saeimas sastāvs šādu aizliegumu nav gatavs pieņemt, aicinām dot iespēju lēmumus par spēļu zāļu slēgšanu pieņemt katrai pašvaldībai.” Edmunds Cepurītis, PROGRESĪVIE līdzvadītājs un Rīgas domes deputāts

Azartspēļu uzņēmumi, kuru mērķis ir gūt peļņu, ir motivēti radīt atkarību veicinošus apstākļus, izmantojot telpu iekārtojumu un citas metodes. Tādēļ pilns spēļu zāļu aizliegums ir efektīvākais un sociāli atbildīgākais risinājums cīņā pret azartspēļu radītajām sociālajām sekām.

Tas neatceļ nepieciešamību risināt citus šīs atkarības veidus, kā interneta azartspēles. Tāpēc papildus aizliegumam iestājamies par azartspēļu atkarību izpēti Latvijas kontekstā, prevencijas un atbalsta programmām cilvēkiem ar azartspēļu atkarību.

Partija PROGRESĪVIE iestājas par visu azartspēļu zāļu aizliegumu atbilstoši biedru balsojumam par šo programmas punktu 2020. gada septembrī notikušajā partijas kongresā.

1 reply to Latvija ir pelnījusi azartspēļu zāļu aizliegumu!

  1. Varētu jau piekrist, bet problēma jau ir tajos cilvēku prātos, kas šīs spēļu zāles apmeklē un algas dienā nospēlē visu algu, ne pašās spēļu zālēs kā tādās. Ja ar valsts atbalstu spētu izārstēt atkarīgos, tad varbūt problēmu kļūtu mazāk. Ja tas nenotiek, tad šie cilvēki tāpat meklēs kur uzspēlēt, kas novedīs pie nelegālo kazino uzplaukuma, piemēri domāju nav tālu jāmeklē. Savukārt mūsu dienestu bezspēcība cīņā ar ēnu ekonomiku ir vispārzināma. Spēļu zāļu skaits viennozīmīgi ir jāsamazina, lai būtu grūti piejams, tie var palikt tā saucamajos bagātnieku un tūristu rajonos. No saprātīgi uzraudzīta biznesa tomēr arī valstij tiek kāds finansālais labums.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *