Latvieša solidaritāte

forums
Vērojot to, kas notiek mūsu informatīvajā telpā, arvien vairāk pārņem šausmas par mūsu solidaritātes izpratni un skatījumu gan uz pašmāju, gan starptautiskiem notikumiem.

Pirmkārt, grieķus mēs kategoriski pasludinām par sliņķiem un slaistiem. Turklāt viņi neesot pelnījuši nekādu finansiālu palīdzību, īpaši no nabadzīgās Latvijas ne, jo nepilda mājas darbus, paši neievēro fiskālo disciplīnu un citas savas apņemšanās.

Tajā pašā laikā sagaidām, ka par Latvijas drošību rūpēsies visi – gan NATO, gan ES. Gadiem ilgi neesam pildījuši un arvien nepildām savas apņemšanās par solidārām investīcijām savā aizsardzībā. Bet neskatoties uz to, citu valstu nodokļu maksātājiem jāiegulda mūsu drošībā, jo mums tas pienākas un to paredz solidaritāte. Arī valstīm, kuras ir nabadzīgākas par mums. Piemēram, Rumānija un Turcija, kuru IKP uz vienu iedzīvotāju ir zemāks kā Latvijā, ir piedalījušās Baltijas gaisa patrulēšanas misijā.

Arī Krievijas noteikto sankciju dēļ radušos zaudējumus Latvijas uzņēmējiem pieprasām solidāri kompensēt no ES līdzekļiem. Āfrikas cūku mēris Latvijā pavisam noteikti ir visas ES problēma un finansiāli ar to jācīnās kopīgiem spēkiem. Rail Baltica dzelzceļa līnija, pirmkārt, vajadzīga vāciešiem, itāļiem, spāņiem, tādēļ viņiem jāsedz 80 % no dzelzceļa būvniecības izmaksām.

Bet bēgļi ES dienvidvalstīs nekādā gadījumā nav mūsu problēma. Tā ir tikai un vienīgi Itālijas, Grieķijas, Maltas… problēma.

Tāda izskatās mūsu izpratne par solidaritāti.

Mūsu valsts nākotne un pastāvēšana ir ļoti cieši saistīta ar ES un NATO nākotni. Savukārt šo institūciju efektivitāte un pastāvēšana ir tieši atkarīga no dalībvalstu spējas kopīgi un patiesi solidāri risināt problēmas. Apzinoties Latvijas drošības un pastāvēšanas atkarību no starptautiskās situācijas, mums būtu jābūt pirmajās rindās iestājoties par patiesu solidaritāti Eiropas Savienībā. Arī bēgļu jautājumā. Un arī apzinoties, ka ne vienmēr un visos jautājumos citi ir bijuši solidāri pret mums.

Bet šodien, diemžēl, šķiet, ka solidaritāti gribam tikai tad, kad palīdzība nepieciešama pašiem. Arī ES un NATO vēlamies redzēt kā organizācijas, kas sniedz palīdzību vien mums svarīgos jautājumos un situācijās, nevis kopīgi risina problēmas.

Vai vēlamies, lai amerikāņi, zviedri, vācieši, itāļi un citi mūsu partneri uz problēmām skatās tāpat kā mēs šodien?

Ansis Dobelis, biedrības PROGRESĪVIE priekšsēdētājs

3 komentāri par Latvieša solidaritāte

  1. Jā, tās ir šausmas. Kur radies tāds naids un tāds egoisms? Tautai vajadzētu iziet kaut kādu kolektīvu psihoterapijas kursu.
    Par bēgļiem runājot, latvieši ir arī aizmirsuši, ka tūkstošiem mūsu tautiešu bija bēgļi…

    1. tieši tādi kā Jūs vai nu nezināt, vai esat aizmirsuši, “kas izraisīja 2.pasaules karu un kuri uz tā rēķina nopelnīja, ieguva lētu kvalificētu darbaspēku, savāca intelektuālo potenciālu utt.” . Arī tagad izliekaties nezinām “kas izraisīja nemierus un karus tajās Āfrikas valstīs no kurām tagad bēg iedzīvotāji” , tāpat izliekaties nezinām, ka tas ir pārvērties par ienesīgu biznesu, bet sekas piedāvājat uzlikt uz tautas pleciem. nezinu par kādiem IKP jūs te priecājaties (vai par kārtējām banku un nekustamo īpašumu spekulantu afērām un burbuļiem” , bet kopš pagājušā gada jūnija atkal 17 tūkstoši iedzīvotāju Latvijā ir gājis mazumā.

      1. O! Vai drīkst uzzināt, kurš, pēc Laimdotas domām, izraisīja otro pasaules karu? Nojaušu, ka tas droši vien nebija Staļins un Hitlers :)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *