Lāsma Luksa – jauna, aktīva un uzņēmīga

Lāsma Luksa strādā Bērnu Klīniskās Universitātes slimnīcā, plānojot gan ārstu grafikus, gan operācijas mazajiem pacientiem. Lāsma ir organizēta un dinamiska – šis atbildīgais darbs ir viņu sagatavojis visneparedzamākajām situācijām. Mārupes novadā Lāsma vēlas veicināt iedzīvotāju līdzdalības un iesaistes iespējas, kā arī radīt ilgtspējīgu vidi jaunajām paaudzēm.

Kāpēc tu izvēlējies kandidēt pašvaldību vēlēšanās?

Ir 101 iemesls, kāpēc es kandidēju. Mēs visi vēlamies dzīvot drošā, sakoptā un ilgtspējīgā pasaulē. Tādu pasauli es vēlos veidot arī saviem bērniem, no kuriem viens ir pusaudzis un otrs ir četrgadnieks, kurš veljoprojām gaida savu vietiņu pašvaldības bērnudārzā. Esmu ieinteresēta, lai mūsu bērniem un nākamajām paaudzēm šeit nekas netrūkst. Vēlos, lai mēs visi varam lepoties ar savu novadu un vietu, kur dzīvojam.

Ko tu vēlētos mainīt, attīstīt vai realizēt Mārupes novadā?

Jāsaka, ka darāmo darbu, noteikti, netrūkst! Degošie darbi ir patiešām daudzi, taču kā vienu no pirmajiem es redzu ceļu, ietvju un krustojumu infrastruktūras sakārtošanu. Tagadējais Mārupes un Babītes novads strauji “ceļās” – mājas šeit aug kā sēnes pēc lietus un nu jau kādu laiku ir tā, ka pašvaldība šai attīstībai vairs netiek līdzi, jo tiklīdz vienā vietā “ugunsgrēks” ir nodzēsts – tas jau ir izcēlies nākamajā vietā!

Pašvaldībai ir jāpaplašina attīstības departamenta nodaļas kapacitāte, jo katru gadu iedzīvotāju skaits mums pieaug par vairāk nekā 1000 iedzīvotājiem


Pie tam, šeit vēl vēlos piebilst to, ka pēc novadu teritorijas attīstības indeksa (TAI), kas parāda konkrētā novada attīstības līmeni – Mārupe ierindojas 1.vietā, bet Babīte 2. vietā Latvijā. Mūsu novadā jaunas apdzīvojuma struktūras veidojas milzīgā ātrumā. Uzskatu, ka pašvaldībai ir jāpaplašina attīstības departamenta nodaļas kapacitāte, jo katru gadu iedzīvotāju skaits mums pieaug par vairāk nekā 1000 iedzīvotājiem.

Lāsma ar ģimeni – vīru Edgaru un abiem bērniem

Otrkārt, mēs esam jaunākais novads Latvijā – mums ir tik daudz jaunās ģimenes un bērni! Taču mums trūkst mazie bērnu laukumiņi, kur bērni un vecāki var iepazīties un socializēties viens ar otru. Nereti ir tā, ka mēs pat nepazīstam, kas ir mūsu kaimiņi, bet ar kaimiņiem ir jādraudzējas! Es redzu, ka iedzīvotājiem vajag vairāk prieka un gaismas, jo īpaši bērniem. 

Treškārt – mobilitāte. Mārupē šī ir sāpīga tēma. Pašvaldībai steidzami ir jāsakārto un jānodrošina mūsu iedzīvotājiem iekšējais sabiedriskais transports. Tie var būt busiņi vai autobusi, taču cilvēkiem ir jābūt iespējai, kā viņi ērti un droši var nokļūt novada administratīvajā centrā, savā darba vietā vai pie ģimenes ārsta.

Mārupes un Babītes novadu apdzīvoto teritoriju izvietojums


Attēlā mēs redzam, cik tālu atrodas pašvaldības centri no mazajiem ciemiem. Steidzami ir jānodrošina un jāsakārto iekšējais sabiedriskais transports, lai mūsu iedzīvotājiem ir droša un ērta nokļūšana novada administratīvajā centrā. 
Un, visbeidzot, ceturtkārt, mūsu novadā ir jāuzlabo komunikācija ar iedzīvotājiem. Pēc pētījuma, ko esmu veikusi par komunikācijas plānošanu Mārupes un Babītes novados – redzu, ka ir nepieciešams būtiski strādāt ar sabiedrību par komunikācijas un līdzdalības jautājumiem teritorijas attīstības jautājumos. To es ļoti vēlētos attīstīt, ņemot piemērus no Rietumu valstu  pieredzes.

Steidzami ir jānodrošina un jāsakārto iekšējais sabiedriskais transports, lai mūsu iedzīvotājiem ir droša un ērta nokļūšana novada administratīvajā centrā

Kā jaunajai Mārupes novada pašvaldībai vajadzētu uzrunāt sabiedribu, lai cilvēki vairāk iesaistītos un līdzdarbotos plānošanas jautājumos?

Tas ir liels un kopīgs darbs ar sabiedrību kopumā – iedvesmoties vienam no otra, sanākt kopā ar idejām un kopīgiem spēkiem tās realizēt – šādi, strādājot kopā mēs jutīsim piederību savam novadam. Jau tagad aicinu visus iedzīvotājus aktīvāk iesaistīties mūsu novada attīstībā – plānosim to kopā!

Ko tu vēlētos pateikt vai novēlēt jaunā Mārupes novada iedzīvotājiem?

Mēs visi esam pelnījuši būt laimīgi. Mūsu bērni un mazbērni ir pelnījuši dzīvot drošā un sakārtotā telpā, un, kā jau visi redzam un jūtam, ir pienācis laiks taupīt mūsu unikālās zemes resursus, kā arī censties, lai katrs iedzīvotājs mēģina šo pasauli aiz sevis atstāt labāku. Mēs katrs varam izdarīt kaut ko labu – iestādīt koku, šķirot atkritumus, piedalīties akcijā “diena bez auto” utt. Novēlu visiem labklājību!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *