Labklājības ministrei Petravičai ir jāatkāpjas no amata

PROGRESĪVIE atbalsta Sociālo darbinieku biedrības atklāto vēstuli valsts augstākajām amatpersonām [1]. Mēs pievienojamies biedrības viedoklim un pieprasām labklājības ministres Ramonas Petravičas demisiju. Ministre ir pilnībā zaudējusi savas nozares uzticību, nespējot un nemēģinot to aizstāvēt no Finanšu ministrijas katastrofālajiem grozījumiem.

“Labklājības ministres atkārtotā nespēja izprast un aizstāvēt savu pārstāvēto nozari ir tikai aisberga redzamā daļa. Aiz sociālās palīdzības izkārtnēm mēs redzam Finanšu ministrijas ieceri, pēc kuras ieviešanas Latvijas neaizsargātākie un nabadzīgākie iedzīvotāji būs spiesti maksāt par Petravičas nespēju aizstāvēt savu nozari no valdības cīņas pret nodokļu optimizāciju.”  

Antoņina Ņenaševa, PROGRESIVIE līdzvadītāja

Finanšu ministra Reira un Labklājības ministres Petravičas iecere padarīt sociālos darbiniekus par nodokļu inspektoriem ir pretlikumīga, nekompetenta un ciniska. Šis lēmums demonstrē Finanšu ministrijas un VID faktisko nespēju cīnīties ar nodokļu optimizāciju un lielākajiem uzņēmumiem, kuri saviem darbiniekiem liek reģistrēties kā pašnodarbinātajiem vai mikrouzņēmumiem, lai izvairītos no nodokļu maksājumiem.

Finanšu ministra Reira un Labklājības ministres Petravičas iecere padarīt sociālos darbiniekus par nodokļu inspektoriem ir pretlikumīga, nekompetenta un ciniska.Click To Tweet

Paredzot sociālajiem darbiniekiem prasību vērtēt pašnodarbināto “kvalificēšanos” minimālo obligāto iemaksu veikšanai, tiek degradēta un pārveidota sociālo darbinieku loma sociālā atbalsta sistēmā. Šī iecere tuvojas nabadzības kriminalizēšanai, vienlaikus ignorējot tūkstošiem iedzīvotāju, kuru ienākumi var būt zemāki ģimenes stāvokļa, bērnu kopšanas, veselības, karjeras apstākļu, personīgās izvēles vai citu iemeslu dēļ.

Paredzētās izmaiņas demonstrē sliktāko valdības praksi, kas caurstrāvo 2021. gadam piedāvātos nodokļu grozījumus un budžeta lēmumus. Neizpratne par nozaru vajadzībām, to neiesaistīšana kritiskās diskusijās un lēmumi, kas sociāli neaizsargātāko sabiedrības daļu iedzītu vēl dziļākā nabadzībā un bezcerībā, ir Reira un Kariņa rokraksts un atbildība. Šī rīcība būtu nosodāma jebkurā laikā. Veselības un ekonomiskās krīzes periodā šī rīcība ir nepiedodama.

Izlasi citus akcijas rakstus:


[1] http://www.socialwork.lv/atklata-vestule-politikiem-gribam-but-sadzirdeti/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *