KINO: KURŠ KURU GLĀBJ?

Leslijas Frankes un Herdolora Lorenca filma • DE 2015
Pirmizrāde 2015. gada 11. februārī

Jau piecus gadus mēs glābjam bankas un valstis. Politiķi rada arvien jaunākus glābšanas fondus, kamēr daudzi cilvēki Eiropā atkal ir spiesti strādāt par bada algām. Samazinām sociālās garantijas, pārdodam valsts īpašumu. Glābjam, bet glābiņa nav.

Lielām bankām finanšu krīze ir galvenokārt biznesa modelis. Un mūžīgi „bažīgie“ un „vīlušies“ finanšu tirgi šķiet esam īpatnēja būtne, kura nemitīgi jāapčubina.

Kurš nu izglābj kuru? Bagātie – nabagos? Troika jeb starptautiskie aizdevēji – valstis? Politiķi – eiro? Glābšanas fondi – Eiropu? Vai arī nodokļu maksātāji – bankas?

Pēc dokumentālajām filmām WATER MAKES MONEY un BAHN UNTER DEM HAMMER Leslijas Frankes un Herdolora Lorenca filma aplūko no apakšas problēmas, kas attiecas uz mums visiem. Eksperti un cietušie Grieķijā, Spānijā, Īrijā, ASV, Vācijā un Islandē stāsta par krīzēm, cēloņiem un iespējamām alternatīvām. Tēma, kas līdzšinējās diskusijās daudziem ir bijusi nesaprotama, beidzot kļūst aptverama visā savā nozīmīgumā. KURŠ IZGLĀBJ KO? ir filma, ko mums vajag tieši tagad. „Leslijas Frankes un Herdolora Lorenca filmas ne tikai izglīto — tās attīsta demokrātisku spēku!“ NEUE RHEIN ZEITUNG

Trešdien, 11. februārī
19:00

Kaņepes Kultūras Centrā
Skolas ielā 15

Ieeja bez maksas
Filma angļu valodā (bez subtitriem)

garaisflajers

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *