Kāpēc pikets traucē Jūrmalas Domei?

7. jūlijā partija PROGRESĪVIE pieteica piketu ar mērķi aktualizēt jautājumu par Slokas ugunsgrēku un prasīt Jūrmalas Domi izvērtēt savu atbildību nelegālās atkritumu uzglabātuves lietā. Pikets bija paredzēts 20. jūlijā, pusstundu pirms domes sēdes un tās laikā, taču Jūrmalas Dome to nesaskaņoja, kā ieganstu minot, ka pieteikums neesot iesniegts savlaicīgi – tikai 9, nevis 10 darba dienas iepriekš, kā to prasa tiesību akti. Mēs uzskatām, ka šī ir formāla atruna, lai aizliegtu neizdevīgu piketu – kas gan tik būtiski mainītos, ja pikets būtu pieteikts dienu agrāk? Tieši tādēļ aicinām iedzīvotājus izmantot savas pilsoņu tiesības un apmeklēt piketa vietā Jūrmalas domes sēdi 2017. gada 20. jūlijā plkst. 11:00.

18. jūnijā Slokā, nelegālā atkritumu uzglabātuvē, aizdegās 23 000 tonnas atkritumu, daļa no tiem izkūpēja gaisā, piesārņojot vidi un tieši kaitējot vairāku cilvēku īpašumiem. Šādas nelegālas atkritumu izgāztuves raksturīgas “trešās pasaules” valstīm, kur uzņēmēji un amatpersonas vieglas peļņas cerībā ļauj piedrazot savu zemi. Tagad valsts ir rezervējusi 700 000 eiro ugunsgrēka seku novēršanai. Neskatoties uz to, ka šī nacionāla mēroga katastrofa notika Jūrmalā, neesam dzirdējuši Jūrmalas Domes politiķu un vadības viedokli par šo lietu, lai gan likums “Par pašvaldībām” nosaka, ka pašvaldība savā teritorijā atbild par atkritumu apsaimniekošanu, sanitāro situāciju un civilo aizsardzību.

Jūrmalas Dome bija labi informēta par notiekošo šajā teritorijā – tur saimniekojošā SIA “PRIMA M” jau pagājušo gadu jūnijā interesējās, kur Jūrmalā tā var apsaimniekot atkritumus, kārtoja atkritumu apsaimniekošanas atļauju. 2016. gada augustā pēc pirmajām iedzīvotāju sūdzībām pašvaldības policists apsekoja teritoriju un sastādīja administratīvā pārkāpuma aktu par atkritumu uzkrāšanos, pieminot arī nepietiekamo ugunsdrošību. Tomēr Jūrmalas Domes Administratīvā komisija septembrī šo aktu par pārkāpumu atcēla un lietvedību izbeidza, paļaujoties uz SIA ‘’PRIMA M”  juristu skaidrojumiem, ka tie neesot atkritumi. Vai tā bija absolūta nekompetence un nepiedodama lētticība, vai tomēr rīcība, kuras tiesiskumu vajadzētu izvērtēt KNAB? Kā Jūrmalas pilsēta rīkosies, lai šādas nelegālās kaudzes neuzkrātos citur tās teritorijā?

Daudzus jūrmalniekus ļoti satrauc notiekošais vides aizsardzībā Jūrmalā, tāpēc neatkāpsimies un plānojam atcelto piketu skaņot atkārtoti citā datumā, bet 20. jūlijā 11:00 aicinām ikvienu interesentu doties uz Jūrmalas Domes sēdi, lai klausītos, vai un ko domnieki spriedīs par šo katastrofu un Jūrmalas Domes atbildību šajā lietā.

Kontaktinformācija: Jana Simanovska, T. 29296999; Ieva Lazda, T. 26577265, esam@progresivie.lv

Attēlā: Dzeramā ūdens cisternu Slokas nelegālās izgāztuves degšanas piesārņojuma skarto īpašumu iedzīvotājiem Jūrmalas pašvaldība novietojusi novācamo atkritumu poligonā. Attēla kreisajā pusē redzams atkritumu aizvākšanas process. Foto autore: Jana Simanovska

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *