Jautājums Nilam Ušakovam


Viena no pēdējo nedēļu vērā ņemamākajām starptautiskajām aktualitātēm, bez šaubām, ir tā saucamā „vāverīšu dumpja” (pankroka grupas Pussy Riot) prāva Krievijā – domājams, nevienam vairs nav sevišķi jāpaskaidro, par ko te ir runa. Neliela huligānisma akta, kura mērķis bija Vladimira Putina režīma un pareizticīgās baznīcas atbalsta tam nosodījums, veicējas – trīs jaunas meitenes jau ir saņēmušas neadekvāti lielu sodu un tuvāko laiku acīmredzot pavadīs kolonijā, bet vēl divas grupas dalībnieces izsludinātas meklēšanā.

„Šis process nenoliedzami ir Krievijas autoritārā režīma paraugprāva pret opozīciju,” uzskata biedrības PROGRESĪVIE valdes loceklis Ervins Labanovskis. „Un diemžēl, kā jau daudziem Krievijā, arī šīm meitenēm nav iespēju tikt pie taisnīgas tiesas.”

Politiķu un viņu pārstāvēto partiju attieksme pret notikumiem ārpus Latvijas liecina par iespējamo rīcību līdzīgos gadījumos arī šeit Latvijā, tādēļ, kā uzskata PROGRESĪVIE, ļoti nozīmīgi ir zināt šo nostāju jau iepriekš. Demokrātija ir vērtība, kuru politiskie spēki parasti piesauc ikkatrā kampaņā un vēlēšanu programmā, taču starpvēlēšanu periodā bieži vien pilsoniskā sabiedrība un demokrātija tiem kļūst par otršķirīgu jautājumu. Atzīstama ir LR Ārlietu ministrijas nostāja gadījumā ar minēto prāvu, kas gan (kā jau to varēja gaidīt) tika negatīvi uztverta Kremlī.

„Šajos apstākļos ir vērts atcerēties,” atgādina biedrības PROGRESĪVIE valdes loceklis Jānis Džerijs Šterns, „ka vienai no Latvijas lielākajām partijām – Saskaņas Centram ir sadarbības līgums ar Vienoto Krieviju, kas ir Krievijas politiskā režīma veidotāja un uzturētāja. Protams, diez vai Nils Ušakovs ir paredzējis to šobrīd publiski pieminēt.”

Apzinoties, ka politiķi bieži vien neērtus jautājumus mēdz noklusēt, biedrība PROGRESĪVIE vēlas uzdot tiešu jautājumu SC priekšsēdētājam Nilam Ušakovam: vai sadarbība ar politisko spēku, kas represīvi izturas pret demokrātisko opozīciju, sagroza vēlēšanu rezultātus un izkliedējis pat ilūziju par vārda brīvību Krievijā, ir Saskaņas Centram kā sevi par demokrātisku sludinošai partijai piestāvoša rīcība? Kā Saskaņas Centrs vērtē savu partneru – Vienotās Krievijas izveidoto režīmu kaimiņvalstī un vai ko līdzīgu partija vēlas redzēt arī Latvijā?

2 komentāri par Jautājums Nilam Ušakovam

  1. Bet kā būtu, ja jūs “progresīvie” atstātu to sūda Krieviju mierā un pievērstos problēmām Latvijā? Nevis pseidoproblēmām, kā pidaru gājieni, atmazgāti 5 lati vai sabiedrības “netolerance” attiecībā uz punduriem. 
    Kamēr paši nemēģināsiet normāli integrēties normālā veselā sabiedrībā, tikām es arī jūs slānīšu kā sasodītus puņķutapas. 

    1. Paldies Kristap par ieteikumu! Mēs pamatā tiešām pievēršamies problēmām Latvijā, bet gadās arī izņēmumi. Biedrības viedokli veido biedri un ja viņi uzskata, ka mums jāpauž viedoklis arī par starptautiskiem jautājumiem, tad to darām. Ja Tev pieņemamas mūsu politiskās idejas, esi aicināts biedrības rindās palīdzēt meklēt labākos risinājumus Latvijas attīstībai!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *