Jaunā Rīgas nodaļas valde – gados jauna, ar sieviešu vairākumu

Trešdien, 3. martā, PROGRESĪVIE biedri ievēlēja jaunu Rīgas nodaļas valdi. Par nodaļas valdes līdzvadītājiem kļuva Justīne Panteļējeva un Miroslavs Kodis, ievērojot partijai būtisko dzimumu paritātes principu.

Tāpat Rīgas nodaļas valdē ievēlēta Agnese Logina, Zane Pūpola, Tīna Šipkēvica un Aleksandrs Kalējs. Jaunā valde par nodaļas prioritātēm izvirzījuši mērķtiecīgu sadarbību ar deputātu frakciju Rīgas domēiesaistot partijas biedrus, kā arī PROGRESĪVIE politikas stiprināšanu pašvaldības līmenī.

Nodaļas līdzvadītāja un Rīgas domes deputāte Justīne Panteļējeva iezīmēja partijas biedru nozīmi deputātu un nodaļas darbā:

„Mūsu lielākais spēks ir mūsu biedros – tie ne tikai stiprina „Progresīvos” kā organizāciju, bet ir arī liels atbalsts jebkurā kampaņā. Rīgas nodaļa būs pirmā un tāpēc paraugs citām, kā nodrošināt ne tikai atbalstu domes deputātiem, bet arī kā pēc iespējas labāk stiprināt „Progresīvo” politiku un pozīcijas pašvaldības līmenī.”

Jaunajā Rīgas nodaļas valdē strādās gan Rīgas domes deputāti Miroslavs Kodis, Agnese Logina un Justīne Panteļējeva, gan jauni biedri – 2020. gada septembrī partijā uzņemtie pedagogs un students, profesionāls mūziķis Aleksandrs Kalējs, antropoloģijas studente un mūziķe Tīna Šipkēvica.

Līdzvadītājs un deputāts Miroslavs Kodis uzsvēra, ka „viena no jaunās Rīgas nodaļas valdes prioritātem būs veidot ciešu saikni starp biedriem un Rīgas domes deputātiem. Mēs centīsimies savus biedrus iesaistīt iniciatīvu apspriešanā un turpināsim nodaļas un deputātu aktīvu sadarbību ar biedriem darba grupās, kas izstrādā partijas politiku”.

„Partija strauji aug, piesaistot arvien vairāk jaunu biedru no visas Latvijas. Arī progresīvie rīdzinieki, kuriem rūp notiekošais galvaspilsētā, ir aicināti iestāties partijā PROGRESĪVIE un pievienoties Rīgas nodaļai,” aicināja Kodis.

Ievērojot partijai būtisko dzimumu paritātes principu, Rīgas nodaļā, līdzīgi kā partijas valdē, ieviests divu valdes līdzpriekšsēdētāju modelis. PROGRESĪVIE bija pirmā partija Latvijas vēsturē, kura Saeimas vēlēšanu sarakstam piemēroja dzimumu paritātes principu. Rīgas nodaļas jaunā valde turklāt ir gados jauna – valdē ievēlēto vidējais vecums ir 29 gadi.

Rīgas nodaļas 3. marta kopsapulcē, veidojot sasaisti ar Rīgas domes darbu, biedri tika arī iepazīstināti ar Rīgas domes frakcijas izvirzītajiem stratēģiskajiem mērķiem un aktualitātēm vairākās jomās. Kopsapulces dalībniekiem bija iespēja uzzināt par mājokļu, vides un kultūras jomu prioritātēm Rīgā, kā arī vides pieejamības stratēģiju un plānotajām gājējiem prioritārajām ielām.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *