Jānovērš netaisnīgā attieksme pret ārstiem-rezidentiem

PROGRESĪVIE vērš uzmanību uz netaisnīgajiem darba apstākļiem, kuros patlaban spiesti strādāt ārsti-rezidenti. Ārsti-rezidenti, kas maksā par savām studijām un vienlaikus veic pilna laika darbu rezidentūrā, nesaņem ne algu, ne valsts sociālo aizsardzību. Līdz ar to, daļa no topošajiem ārstiem tiek pakļauti nodarbinātības modelim, kas ir pretrunā Satversmei un demokrātiskas valsts principiem. Jāņem vērā, ka darba apstākļi saistīti ar nopietniem Covid-19 inficēšanās riskiem. Šī ir netaisnīga un nepieņemama situācija.

“Ārsti-rezidenti, māsas un cits medicīnas personāls ir izšķirošs faktors veselības aprūpes pieejamībā un kvalitātē. Ārstu-rezidentu darbs ir sabiedriski nozīmīgs gan ikdienā, gan Covid-19 pandēmijas darbā. Šis svarīgais darbs ir pelnījis atbilstošu cieņu un atalgojumu. Valdībai ir pienācīgi jāatbalsta veselības nozare, mazinot ārstu izdegšanu un iedzīvotāju mirstību no novēršamām slimībām,”

uzsver PROGRESĪVIE līdzvadītāja Antoņina Ņenaševa.

Studenti, kas maksā par savām studijām un vienlaikus veic pilna laika darbu rezidentūrā, nesaņem ne algu, ne valsts sociālo aizsardzību. Partija PROGRESĪVIE uzskata šo par netaisnīgu un nepieņemamu situāciju.Click To Tweet

Maksas rezidentūras un valsts apmaksātās rezidentūras studentu darbs ir līdzvērtīgs – tie vienlīdz veicina uzlabojumus veselībā un nodrošina ienākumus ārstniecības iestādēm. Tādēļ abi nodarbinātības veidi ir pelnījuši līdzvērtīgus ienākumus un sociālās garantijas. Šī atšķirīgā pieeja būtu attaisnojama tikai rezidentūras akadēmiskajā daļā.

PROGRESĪVIE norāda, ka šāda situācija ir sekas sistēmiskām problēmām ar nepietiekamu finansējumu veselības nozarei. Finansējuma trūkums motivē medicīniskās izglītības un ārstniecības iestādes paļauties uz ārstiem-rezidentiem.

PROGRESĪVIE jau vairākus gadus uzstāj, ka ir jānosprauž vidējā termiņa mērķis – palielināt veselības aprūpes finansējumu līdz 15% no valsts budžeta apmēra.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *