Izdzīvot vai dzīvot?

plakats_A

Kad saņemam algu, mums pietiek izdzīvošanai vai dzīvošanai? Ugunsdzēsējam – glābējam pēc ikdienas izdevumu segšanas nekas daudz pāri nepaliek. Ja vēl ir kāds apgādājamais, tad pat ikdienas izdevumiem nepietiek. Savukārt, piemēram, Latvenergo šefam pēc ikdienas nepieciešamāko izdevumu segšanas pāri paliek krietni vairāk kā 90 % no algas!

Šobrīd abi no saviem ienākumiem nodokļos samaksā vienādi – ap 44 %. Nākamgad valdība plāno Latvenergo šefam noteikt sociālo iemaksu griestus, tādējādi viņa neto ienākumi būtiski augs un nodokļu slogs saruks. Ugunsdzēsēja – glābēja alga pieaugs vien par pāris latiem. Ir labi, ka cilvēki saņem lielu algu un tādiem cilvēkiem jākļūst arvien vairāk! Tomēr vai valstij nav jānodrošina samērīgums?

Modernās un ekonomiski veiksmīgās valstīs ir progresīva nodokļu sistēma, kas ļauj dzīvot ne vien lieliem šefiem, bet arī medmāsām, skolotājiem, ugunsdzēsējiem, policistiem. Gan šefa, gan pārējo minēto darbs sabiedrībai ir vienlīdz svarīgs un nozīmīgs. Un visi ir pelnījuši dzīvot!

Paraksties par taisnīgākiem nodokļiem Latvijā: Manabalss.lv

Patēriņa izdevumu sastāvs un struktūra vidēji uz 1 mājsaimniecības locekli mēnesī (LVL): Statistika

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *