08.03.2023

Progresīvo preses sekretāra amatā apstiprināts Iļja Kozins

 

Iļja Kozins “Progresīvo” preses sekretāra pienākumus sācis pildīt 8. martā. Pirms tam darbojies Latvijas Televīzijā ziņu korespondenta amatā.

 

“Demokrātiskā iekārtā žurnālisti ir tie, kuri signalizē par dažādām problēmām  sabiedrībā un valstī. Arī es esmu to darījis apmēram desmit gadu garumā, taču ar laiku sapratu, ka runāt par problēmām ir par maz. Tās ir jārisina. Pašlaik “Progresīvie”, manuprāt, ir vienīgais politiskais spēks Latvijā, kas mūsdienu aktuālajiem izaicinājumiem piedāvā Eiropas vērtībās balstītus risinājumus. Esmu priecīgs būt par daļu no šādas komandas,” komentē Kozins.

Kozinam ir gandrīz 10 gadu pieredze žurnālistikā. Savu profesionālo ceļu viņš ir sācis 2014. gadā Latvijas Radio Ziņu dienestā, kur veidoja ziņu sižetus galvenokārt Latvijas Radio 4 vajadzībām, ik pa laikam sadarbojoties ar Latvijas Radio 1. 2017. gadā piedalījās žurnālistu apmaiņas programmā un divus mēnešus guva starptautisku pieredzi Vācijas medijā Deutsche Welle. 2019. gada sākumā Kozins pārgāja uz ziņu portālu TVNET, kur vadīja interviju un diskusiju raidījumu “Komforta zona”. Savukārt 2021. gada pavasarī viņš sācis strādāt Latvijas Televīzijas ziņu dienestā. Tā paša gada vasarā ieguva Maģistra grādu Politikas zinātnē Latvijas Universitātē. Pēc

Krievijas iebrukuma Ukrainā bijis arī sabiedriski aktīvs, pasniedzot Ukrainas civiliedzīvotājiem latviešu valodas pamatus.