12.07.2022

Ilggadējs Rail Baltica līderis Kaspars Briškens pievienojas Progresīvajiem

PROGRESĪVIE valde ir atbalstījusi Rail Baltica ilggadēja līdera Kaspara Briškena iestāšanos partijā.

Kā uzsver partijas līdzpriekšsēdētāja Antoņina Ņenaševa:

“Kaspars ir pašaizliedzīgs profesionālis un Latvijas patriots, kurš gatavs nolikt malā sekmīgu starptautisku karjeru, lai šodienas ģeopolitisko izaicinājumu laikmetā dotu savas zināšanas un pieredzi drošākas un konkurētspējīgākas Latvijas veidošanā. Viņš ir ne tikai augstas klases attīstības ekonomists, par kāda iesaistīšanos Latvijas politikā mēs jau daudzus gadus runājam, bet arī eksperts, kuram ir skaidrs redzējums, kā Latviju izvest no krīzes, neļaujot to iznest uz Latvijas iedzīvotāju pleciem.”

Kaspars Briškens ir bijis viens no Rail Baltica kopuzņēmuma līderiem, kurš aktīvi līdzdarbojies gan tā izveidē, gan attīstībā 10 gadu garumā. Tāpat laika posmā no 2012-2020 gadiem Kaspars Briškens ir bijis daļa no Air Baltic augstākās vadības komandas.

Vairāku gadu garumā ir darbojies kā LR Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks un ministra padomnieks, tostarp darbojoties kā NATO Ziemeļu distribūcijas tīkla transporta un loģistikas sadarbības politiskais koordinators, nodrošinot šī kritiski svarīgā Afganistānas apgādes koridora darbību caur Latviju ciešā sadarbībā ar ASV un NATO stratēģiskajiem partneriem. Karjeru sācis Latvijas diplomātiskajā dienestā – LR Ārlietu ministrijā un LR vēstniecībā Zviedrijas Karalistē.

Kaspars Briškens iestāšanos partijā pamato ar savu valstiskās misijas apziņu, kā arī vēlmi aktīvi iesaistīties godīgākas politikas veidošanā. Politikai ir jābūt ne tikai atvērtai, bet arī atbildīgai, kur lēmumi netiek pieņemti šauru ekonomisku grupējumu interesēs.

“Latvijā ir gudri un talantīgi cilvēki. Neskatoties uz to, Latvija regulāri atrodama Eiropas rādītāju lejasgalos – no nevienlīdzības, nabadzības, atkarībām un veselīga mūža aspekta līdz satiksmes drošībai, pētniecībai un cilvēktiesībām. Pie varas esošie to sauc par veiksmes stāstu, lai gan rādītāji liecina par pretējo. Savā profesionālajā pieredzē, tostarp Rail Baltica projektā, esmu saskāries ar Latvijas politikas izteiktu vīzijas trūkumu, nekompetenci, nespēju sadarboties pārnozaru misiju realizācijā un pretestību pasaules labāko prakšu ieviešanai,” uzsver Kaspars Briškens.

“Taču, ja mēs vēlamies lauzt šo stagnācijas un neizmantoto iespēju trajektoriju, mums beidzot jāsāk veidot mūsu cilvēku potenciālam atbilstošu modernu un iekļaujošu valsti, kas ne tikai sekmīgi pārvar esošo pārtikas un energocenu krīzi, bet arī beidzot sāk mērķtiecīgi investēt mūsu cilvēku izglītībā, labklājībā, drošībā un starptautiskajā konkurētspējā, pakāpeniski tuvinoties Ziemeļvalstu attīstības modelim,” turpina Briškens.

Raksts atspoguļots Latvijas medijos:

TVNET.lv “Ražuks pievienojies Latvijas Reģionu apvienībai”

LETA “lggadējs Rail Baltica līderis Kaspars Briškens pievienojas partijai PROGRESĪVIE”