Iestājamies pret sasteigtību Jūrmalas skolu apvienošanā

PROGRESĪVIE ceļ trauksmi par Jūrmalas pilsētas domes ieceri apvienot divas izglītības iestādes – Jūrmalas Alternatīvo skolu un Lielupes pamatskolu. Mēs nosodām šā lēmuma sasteigtību un necaurskatāmību, kas kārtējo reizi demonstrē Jūrmalas domes patvaļu un neieinteresētību iedzīvotāju iesaistē. 

“Esmu par reformām, ja to mērķis ir izglītības kvalitātes celšana. Bet es esmu pret sasteigtu reorganizāciju, lai apgūtu miljonus būvniecībā. Mani bērni ir izauguši no JAS, un es kā JAS bērnu mamma diemžēl esmu pieredzējusi Jūrmalas domes darba stilu  – sasteigtas skolu reformas, kur kā āža kāja lien ārā saimnieciskās intereses, nevis rūpes un domas par bērniem un labāku izglītību. JAS ir labas tradīcijas un iestrādes kompetenču izglītības jomā, un es atbalstu JAS vecāku un pedagogu vēlmi saglabāt labo un veiksmīgo. Tāpēc reorganizācijai jābūt pārdomātai un saskaņotai ar pedagogiem un arī skolas padomi.” 

Jana Simanovska, PROGRESĪVIE Jūrmalas nodaļas vadītāja

Ir pamats uzskatīt, ka šāda skolu apvienošana notiek nevis izglītības kvalitātes celšanas vai ar to saistītu vajadzību dēļ, bet gan tāpēc, lai apgūtu miljoniem lielu finansējumu Lielupes pamatskolas atjaunošanai un papildu būvniecībai. Turklāt bažas rada apvienošanas lēmuma sasteigtība un necaurskatāmība, vecāku iesaistīšanas trūkums, finansējuma piesaiste būvniecībai, nevis izglītības kvalitātes celšanai un arī atšķirīgās mācību metodes, kas līdz šim lietotas šajās divās skolās. 

Kvalitatīvā izglītības sistēmā skola nav tikai ēka – tie ir skolotāji, bērni un viņu vecāki. Diemžēl Jūrmalas domes lēmums nebalstās kvalitatīvā izglītībā vai iedzīvotāju interesēs. Šī sasteigtā skolu apvienošana balstās savtīgās interesēs. Tas ir pazīstams stāsts daudzās Latvijas pašvaldībās. Augusta beigās PROGRESĪVIE nomainīja šadu izsaimniekotāju patvaļu Rīgā. Mēs esam gatavi to darīt arī Jūrmalā.”

Antoņina Ņenaševa, PROGRESĪVIE līdzvadītāja

Jūrmalas Alternatīvā skola ir ievērojama ar nelielām klasēm un kompetencēs balstītu izglītību, kurā ietilpst personīgo sniegumu analīze, regulāras ekskursijas un pastiprināta orientēšanās uz valodu zināšanām un vides apmācību. Jūrmalas domes lēmumi rada šaubas, vai skolu apvienošana ļautu saglabāt šo augsto izglītības kvalitāti.

PROGRESĪVIE sekos līdzi notikumu attīstībai Jūrmalā. Mēs atbalstām Jūrmalas Alternatīvās skolas vecāku padomes prasības un viņu iebildumus pret šīm sasteigtajām pārmaiņām.

Aicinām atbalstīt Jūrmalas Alternatīvās skolas vecāku iesniegto petīciju www.ManaBalss.lv

1 reply to Iestājamies pret sasteigtību Jūrmalas skolu apvienošanā

  1. Mani bērni izauga no JAS un šīs skolas sasniegumus un labās īpašības nevar savienot ar citām skolām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *