Elīna Jansone – tilts starp iedzīvotājiem un pašvaldību Mārupē

Kas, tavuprāt, būtu jāizmaina Mārupes novadā?

Es labi, pati no savas pieredzes, izprotu Mārupes novadā dzīvojošo vecāku nepieciešamības. Diemžēl esmu iepazinusi mūsu novadā esošo informācijas trūkumu par bērnudārzu un skolu pieejamību un šī procesa necaurredzamību. Mūsu mērķis ir uzlabot attālināto reģistrācijas un informācijas apmaiņas sistēmu, lai nodrošinātu skaidru un caurredzamu bērnudārzu un skolu izvēles procesu un nodrošinātu iespēju ģimenēm plānot savu nākotni ilgtermiņā, nevis dažus mēnešus uz priekšu.

Mārupē un Babītē ir nepieciešama sakārtota, vienota, ērta  un visiem droša infrastruktūra. Tāpēc mērķis ir izveidot drošu, ērtu un vienotu Mārupes un Babītes novada satiksmes  infrastruktūru, kas savieno apkaimes un nozīmīgākos galamērķus gan mūsu novadā un kaimiņu pašvaldībās.  Joprojām netiek izmantots  pasažieru dzelzceļa potenciāls. Pieturās Tīraine,  Babīte un citās būtu jābūt  Park & Ride stāvvietai priekš automašīnām un velosipēdiem. Tas ļautu lielai daļai iedzīvotāju droši atstāt savu transporta līdzekli un ātrāk aizbraukt līdz Rīgas centram. Ir nepieciešams mobils, videi draudzīgs vietējais sabiedriskais transports, kas atvieglotu iedzīvotāju pārvietošanos novada teritorijā.

Pieturās Tīraine,  Babīte un citās būtu jābūt  Park & Ride stāvvietai priekš automašīnām un velosipēdiem.

 Attēlā: plānotais Veloceļu tīkls Mārupes un Babītes novadā
Attēlā: plānotais Veloceļu tīkls Mārupes un Babītes novadā

Es vēlos veidot arī pārdomātu, novadu vienojošu veloceļu tīklu. Kā attēlā redzam, Mārupes un Babītes virzienos nav plānots veloceliņš – to vajadzētu mainīt. Mums ir jāizmanto sava novada potenciāls – jādod iedzīvotājiem iespējas brīvajā laikā no Jaunmārupes aizbraukt ar velo uz Babītes ezeru vai pludmali Jūrmalā un citām mūsu novada dabas vērtībām. Būtu aktīvāk jāizmanto arī Mārupes novada tuvums Rīgas pašvaldībai, īpaši infrastruktūras jomā. Tādēļ priecājos, ka PROGRESĪVIE jau ir plaši pārstāvēti Rīgas pašvaldībā, kas dod iespēju daudzus jautājumus risināt ātrāk.

Ko tu līdz šim esi izdarījusi Mārupes iedzīvotāju labā?

Pēc pašvaldības vēlēšanām 2017. gadā, kopā ar citām aktīvām māmiņām nodibinājām biedrību “Mārupes Nākotnei”. Sapratām, ka varam būt noderīgas, kā biedrība, piedaloties Konsultatīvajās padomes sēdēs Mārupes domē diskutējot par tēmām, kas aktuālas iedzīvotājiem. Veidojām iedzīvotāju aptaujas, ieteikumus – esam kā tilts starp iedzīvotāju un Domi. Es uzskatu, ka ir svarīgi aktīvi piedalīties un aizstāvēt savas idejas, ierosinājumus klātienē.

 

Attēlā: 2019 gada vasaras Biedrības “Mārupes Nākotnei” organizētā Novada Daudzbērnu un Audžuģimeņu pasākums.

Šajā biedrībā mēs organizējam arī dažādus pasākumus un seminārus, piedaloties Domes izsludinātos projekta  konkursos – Pirmās Palīdzības kursus, atpūtas un sporta dienu daudzbērnu ģimenēm, audžuģimenēm.  Daudzi mūsu ieteikumi ir ņemti vērā gan izglītības, gan infrastruktūras jomā.Tomēr ir idejas un risinājumi kuri nav sadzirdēti. Tieši tādēļ es vēlos spert nākamo soli un veidot pārmaiņas strādājot novada domē. 

Latvijā, bieži vien pamatoti, cilvēki skeptiski raugās uz politiķu solījumiem. Ar ko jūs atšķiraties?

Mārupes novadam mēs nesolām neiespējamo un nesasniedzamo. Mūsu solījumi ir balstīti uz mūsu zināšanām un kompetenci. Mēs nesolām pārvērtības vienā mirklī, bet mēs aicinām uz kopēju darbu un sadarbību mūsu novada attīstībai un nākotnei.

Es uzskatu, ka tikai aktīvi darot mēs varam mainīt un uzlabot mūsu novadu. Ir jāveic uzlabojumi gan infrastruktūrā, gan attieksmē – pašvaldībai jābūt caurskatāmai, jāsadarbojas ar novada cilvēkiem un uzņēmējiem. Ir jāveido atgriezeniskā saikne.

Ir jāveic uzlabojumi gan infrastruktūrā, gan attieksmē – pašvaldībai jābūt caurskatāmai, jāsadarbojas ar novada cilvēkiem un uzņēmējiem.

Ļoti labi saprotu cilvēkus, kas līdz šim ir vīlušies novada pārvaldībā. Tālab vēlos uzklausīt  cilvēkus, kuriem ir ierosinājumi un idejas laimīgākai Mārupei. Es labprāt iepazīšos ar jūsu viedokli – rakstiet man uz elina.jansone@hotmail.com . Un atbalstiet jauno politiķu paaudzi – kopā mēs varam uzlabot mūsu novadu!
 

Elīna Jansone ir nevalstiskās organizācijas “Mārupes Nākotnei” valdes locekle un līdzdibinātāja. Elīnas pieredze ir daudzveidīga – viņa ir strādājusi gan lielos korporatīvos uzņēmumos, gan darbojusies kā mazā uzņēmēja, ieguvusi arī augstāko izglītību Politikas zinātnē. Kandidējot Mārupē, Elīnas mērķis ir piedāvāt kopainu un vīziju par to, kādam mūsu Novadam vajadzētu tapt tuvākajos gados.

 

 

2 replys to Elīna Jansone – tilts starp iedzīvotājiem un pašvaldību Mārupē

 1. Mūsu mīļajā un jaukajā Latvijā kovid-19 (kovid-19) vīruss ielavījās 2020. gada 13. martā. Korona vīruss (kroņvīruss) ir nelūgts ciemiņš mūsu sentēvu zemītē. SARS-CoV-2 vīruss vel nekur nav zudis, tas joprojām turpina apdraudēt mūsu sabiedrību. Kovid-19 (covid-19) pandēmijas dēļ visā Latvijas Republikas teritorijā ir izsludināts ārkārtas stāvoklis līdz 6. aprīlim (avots: mfa.gov.lv/konsulara-informacija/jaunumi/66928-par-arkartejas-situacijas-izsludinasanu-latvija). Šī iemesla dēļ gaidāmās Lieldienas 4. un 5. aprīlī svinēsim savās mājās. Nedosimies uz baznīcām, neklausīsimies mācītāju sprediķus, bet gan paliksim mājās un svinēsim Lieldienas pēc sentēvu pagāniskajām tradīcijām. Pašlaik doties uz baznīcu, lai klausītos mācītāja sprediķi, ir bīstami. Kamēr nav veiksmīgi veikta sabiedrības vakcinācija pret kovid-19 (covid-19) vīrusu, tikmēr dalība dievkalpojumos ir bezatbildīga un noziedzīga. Pasargāsim savus mīļos un tuvos no inficēšanās ar SARS-CoV-2! Ievērosim visus epidemioloģiskās drošības pasākumus! Lai pavasara un rītausmas Dieviete Ostara mūs svētī! Lai pavasara un rītausmas Dieviete Ostara pasargā mūs no ļauna!
  Svētīgas Lieldienas mums visiem no sirds vēlot, Skolnieciņš no svētupītes
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  P.S. Iesaku katram noskatīties seriālu “Amerikāņu Dievi” (angļu val. “American Gods”). Šo seriālu var skatīties šeit: starz.com/us/en/series/american-gods/season-1/31152 (1. sezona) starz.com/us/en/series/american-gods/season-2/43572 (2. sezona) starz.com/us/en/series/american-gods/season-3/61887 (3. sezona).
  #kovid-19 #covid-19 #koronavīruss #Lieldienas #LielāDiena #PavasaraSvētki #PavasaraSaulgrieži #DievieteOstara #RītausmasDieviete #PavasaraDieviete #auglība #dzīvība #bagātība #LieldienuTradīcijas #LieldienuZaķis #LieldienuTrusis #LieldienuOlas #OluKrāsošana #pagāni #rituāli #buršanās #04.04.2021. #05.04.2021.

 2. Tuvojas svētki. Tuvojas Lieldienas. Šogad Lieldienas ir iekritušas 4. un 5. aprīlī. Lieldienas ir ļoti seni pagāniskie gadskārtu svētki, kurus visā Eiropā svinēja vel pirms kristietības laikmeta. Tie ir pavasara svētki, kad visa dzīvā daba mostas no ziemas miera. Lieldienas ir auglības un dzīvības svētki. Lieldienas ir svētki par godu ģermāņu Dievietei Ostarai. Ostara ir pavasara un rītausmas Dieviete. Tieši Lieldienās Dievietes Ostaras spēks sasniedz savu pilnību. Ticīgie Lieldienās dzīro par godu Dievietei Ostarai. Par to viņa ticīgos atalgo ar bagātību un veiksmi. Leģenda vēsta, ka Dieviete Ostara trusi kā labo gariņu sūta pie cilvēkiem, lai noskaidrotu, kas notiek cilvēku mājās. Par to viņa reizi gadā ļauj trušiem dēt raibas olas. Jau kopš senseniem laikiem trusis ir uzticams Dievietes Ostaras pavadonis. Trusis (Lieldienu zaķis) ir auglības un bagātības simbols, bet ola ir Saules un jaunas dzīvības simbols. Tā kā līdz 6. aprīlim visā Latvijas teritorijā ir izsludināts ārkārtas stāvoklis (avots: mk.gov.lv/lv/jaunums/arkarteja-situacija-tiks-pagarinata-lidz-6-aprilim-ieviesot-augstakus-drosibas-standartus-tirdznieciba-skolas-un-celosana), svinēsim šīs Lieldienas piesardzīgi, godinot pavasara un rītausmas Dievieti Ostaru. Iededzot krāsainas svecītes savās mājās, lūgsim Dievietes Ostaras svētību no visas sirds. Lai Dieviete Ostara mūs svētī! Lai Dieviete Ostara stāv mums klāt! Lai Dieviete Ostara pasargā mūs no ļauna!
  Ar dzīvības nesējas Ostaras viedumu, Skolnieciņš no likteņupes
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  P.S. Seriālā “Amerikāņu Dievi” (angļu val. “American Gods”) par Dievieti Ostaru stāsta 1. sezonas 8. sērijā “Nāc pie Jēzus” (angļu val. “Come to Jesus”). Iesaku katram to noskatīties! Šo sēriju var apskatīties šeit: all-episodes.org/american-gods/season1/series8 Seriālu “Amerikāņu Dievi” var noskatīties par maksu TV kanāla STARZ oficiālajā mājaslapā: starz.com/us/en/series/american-gods/season-1/31152
  #kovid-19 #covid-19 #koronavīruss #Lieldienas #LielāDiena #PavasaraSvētki #PavasaraSaulgrieži #DievieteOstara #RītausmasDieviete #PavasaraDieviete #auglība #dzīvība #bagātība #LieldienuTradīcijas #LieldienuZaķis #LieldienuTrusis #LieldienuOlas #OluKrāsošana #pagāni #rituāli #buršanās #04.04.2021. #05.04.2021.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *