Diskusija par sieviešu līdztiesību politikā

9035712_orig
Šā gada 7. martā biedrība PROGRESĪVIE un Sieviešu tiesību institūts organizē publisku diskusiju par sieviešu līdztiesību politikā. Diskusija notiks ES mājā, Aspazijas bulvārī 28. Diskusijas sākums paredzēts pulksten 12:00, bet reģistrācija no pulksten 11:30.

Ar diskusijas programmu un dalībniekiem varat iepazīties ŠEIT.

Sievietēm ir bijusi būtiska loma Latvijas kultūrā un vēsturē, jo īpaši kopš Atmodas laikiem. Latvijas sievietes soli solī ar vīriešiem veidojušas Latvijas politisko un kultūras dzīvi, ietekmējušas sabiedrisko domu. Atsaucoties uz Māra Graudiņa rakstu laikrakstā „Diena” (20.06.2013.), arī jāatzīmē, ka Latvija bijusi pirmā vieta Eiropā, kur sievietēm piešķirtas balsstiesības. Sieviešu devums līdz šim vēl nav pienācīgi novērtēts nedz Latvijas, nedz Eiropas un pasaules kontekstā, par spīti atsevišķām akadēmisko institūciju un nevalstisko organizāciju iniciatīvām.

Sieviešu līdzvērtīga pārstāvniecība politiskajās partijās, partiju vēlēšanu sarakstos un demokrātiski ievēlētajās institūcijās ir ne tikai ANO un ES politiku mērķis, bet nepieciešamība, lai veidotu sociāli atbildīgu un caurspīdīgu lēmumu pieņemšanas procesu. Ilggadīgi pētījumi liecina par sieviešu līdzvērtīgas līdzdalības pozitīvo ietekmi uz sabiedrības ekonomisko un sociālo attīstību.

Sieviešu pārstāvniecībai ir vairāki šķēršļi, to skaitā aizspriedumi par sieviešu lomu politikā, sieviešu bieži vien neatbilstoši zemās vietas vēlēšanu sarakstos un neproporcionālā pārstāvniecība, kā arī nepietiekama atpazīstamība sabiedrībā. Taču dažādās pasaules valstīs pastāv dažādi mehānismi un brīvprātīgas iniciatīvas, lai nodrošinātu līdzvērtīgu un proporcionālu pārstāvniecību.

Par šiem izaicinājumiem, problēmām un jautājumiem runāsim diskusijā.

1 komentārs par Diskusija par sieviešu līdztiesību politikā

  1. Es esmu antifeministe,vai ir kāda organizācija kam es varetu pievienoties un atbalstīt?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *