Cieti un nelokāmi pret taisnīgumu


Nereti Latvijas politiķi dažādu starptautisku organizāciju un valstu priekšā bijuši “mīksti” un mūsu nacionālās intereses ziedojuši izpildot visneiedomājamākās prasības, direktīvas un vienošanās. Tomēr ir gadījumi, kad mūsējie bijuši stingri un nelokāmi. Arī pret Starptautisko valūtas fondu, kuru Valdis Dambrovskis piesauca vienmēr, kad mazināja algas, pabalstus, finansējumu ceļiem vai veselības aprūpei. Viena no retajām valūtas fonda prasībām, ko mūsu politiķiem izdevās neievērot, ir progresīvas nodokļu sistēmas ieviešana Latvijā. Vēl 2010. gadā šķita, ka esam tuvu un drīz arī Latvija pievienosies taisnīgāko valstu pulkam – tā prognozēja ekonomists Jānis Bērziņš.

Kā norādīja ekonomists, progresīvās nodokļu sistēmas atbalstītāji bieži tiek saukti par komunistiem. Šī valūtas fonda prasība tad liek secināt, ka progresīvai nodokļu sistēmai nav nekāda sakara ar komunismu vai arī SVF ir komunistiska organizācija.

Vairāk par to, kā Latvija ar savu nodokļu politiku izskatās uz citu valstu fona, ekonomista Jāņa Bērziņa ziņojumā (video):

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *