Ceturtdien, 13. decembrī, plkst. 8.00 PROGRESĪVIE rīko piketu par darba ņēmēju tiesībām

PROGRESĪVIE piketā “Garākas stundas, zemāka alga?” pievērsīs uzmanību gan nesen pieņemtajiem, gan vēl tikai darba kārtībā esošajiem Darba likuma grozījumiem, kuri būtiski pasliktinās strādājošo situāciju.

Valsts prezidents otrreizējai caurlūkošanai ir atgriezis Saeimā grozījumus Darba likumā, kas paredzēja samazināt minimālo virsstundu piemaksu no 100 uz 50% tajās nozarēs, kur noslēgta ģenerālvienošanās. Šos grozījumus lobē darba devēju organizācijas.

PROGRESĪVIE stingri iestājas par nepieciešamību efektīvi piemērot esošo tiesisko regulējumu un uzskata darba devēju argumentus par nepamatotiem. Gluži pretēji – PROGRESĪVIE norāda, ka paredzētie grozījumi novedīs gan pie faktiskās darbinieku darba laika pagarināšanas, gan darba samaksas samazināšanās.

PROGRESĪVO priekšsēdētājs Roberts Putnis norāda, ka “valstij efektīvi ir jāizskauž gan privātā biznesa, gan valsts pārvaldes prakse, kad darbinieki tiek spiesti strādāt nesamērīgas neapmaksātas virsstundas. Darba likums nav instruments nelegālās nodarbinātības izskaušanai. Šim mērķim ir jānostiprina arodbiedrības, Valsts darba inspekcija un tiesas ātrai darba tiesisko attiecību strīdu risināšanai”.

PROGRESĪVO iebildes pret paredzētajiem Darba likuma grozījumiem Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā pauda valdes loceklis Mārtiņš Kossovičs un Veselības politikas darba grupas vadītāja Solvita Olsena.

Vienlaikus PROGRESĪVIE pauž protestu pret 12. Saeimas veikto arodbiedrību vājināšanu. 12. Saeima pēdējā plenārsēdē apstiprināja grozījumus Darba likumā, kas paredz – darbinieka, kurš ir arodbiedrības biedrs mazāk kā sešus mēnešus, atlaišana vairs nav jāsaskaņo ar arodbiedrību. Tas nozīmē, ka liela strādājošo grupa, tajā skaitā cilvēki, kuriem var draudēt nelikumīga atlaišana par iestāšanos arodbiedrībā, nesaņem arodbiedrības aizsardzību.

PROGRESĪVIE uzskata, ka šādā veidā Latvijā tiks vēl vairāk palielināta darbinieku diskriminācija tādēļ, ka viņi ir arodbiedrības biedri.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *