Cepurītis: Nekavējoties jāvērtē politiskās elites atbildība “būvnieku karteļa” lietā

Korupcijas izmeklētāji pabeidza izmeklēšanu par "Būvnieku karteļa" lietu, kurā būvuzņēmumi tika turēti aizdomās par iepirkumu nelegālu dalīšanu, cenu vienošanām, kā arī politiķu kukuļošanu un korupciju.

Izmeklēšanu pabeidza bez lieliem atklājumiem, lai gan publiski izskanēja ziņas par politiķu iespējamu korupciju.

PROGRESĪVIE uzskata, ka lietu jāturpina izmeklēt Saeimai publiskā procesā. Partijas līdzvadītājs Edmunds Cepurītis saka, ka šī lieta samazina cilvēku uzticību politikai un valstij. Tāpēc Saeimai ir jāsniedz atbildes cilvēkiem, jo "Būvnieku karteļa" lietā bija iesaistīti arī politiķi.

Lai rastu skaidras atbildes par šauru grupu ietekmes līmeni “būvnieku karteļa” lietā, partija PROGRESĪVIE aicina Saeimas deputātus veidot parlamentārās izmeklēšanas komisiju.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklēšana ir noslēgusies, bet jautājumi par šauru grupu ietekmi ir palikuši neatbildēti. Tomēr publicētie sarunu ieraksti atklāj redzamas norādes uz vērienīgu koruptīvu sistēmu.

“Būvnieku karteļa lieta vēl vairāk padziļina uzticības krīzi publiskajai pārvaldei un politiskajām partijām. Izmeklēšanas nolūkos noklausītās sarunas liecina, ka notikusi valsts sagrābšana. Parlamentārās izmeklēšanas komisijas darbam jābūt maksimāli atklātam procesam, lai sabiedrība var iesaistīties diskusijā, rast atbildes uz skaļi izskanējušiem jautājumiem un dot savu vērtējumu.” Edmunds Cepurītis, PROGRESĪVIE līdzvadītājs

PROGRESĪVIE līderis akcentē, ka arī Konkurences padomes izmeklēšanas process par šo lietu ir gaidīts, tomēr tā lēmumā trūks politiķu atbildības izvērtēšanas. Tāpēc ir neizprotams klusums un jebkādas reakcijas trūkums, kas ir sekojis pēc publiski izskanējušās informācijas.

Nerīkošanās ir nepieņemama. Nerīkojoties un ieilgstot klusumam, palielinās draudi demokrātijai un tiek sagatavota augsne populisma riskiem.

PROGRESĪVIE uzskata, ka nedrīkst ilgstoši nerisināt uzticības krīzi. Ierakstītajās sarunās, kas ir publiski pieejamas, ir izskanējušas nopietnas bažas par vairāku valdības partiju un arī opozīcijas līderu kalpošanu šauru ekonomisko grupu interesēs. Demokrātijas uzticības krīzei noteikti seko arī kritums sabiedrības uzticībā, ka kopīgie līdzekļi tiek tērēti kopējam labumam.

PROGRESĪVIE, uzrunājot Saeimas deputātus, norāda, ka katrs, kurš atteiksies sabiedrībai skaidrot un sniegt maksimāli konkrētas atbildes par šādiem nacionāla līmeņa pārkāpumiem, nodod tiesiskas valsts un nacionālās intereses.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *