Ceļš uz labklājību prasa jaunu domāšanu

“Vārdi “cīņa un izdzīvošana” daudziem cilvēkiem ir kļuvuši par sinonīmu ikdienai, bet virkne pašvaldību mēdz izlikties, ka uz tām šī problēma neattiecas. PROGRESĪVIE skatījumā pašvaldībai jābūt kā atspēriena punktam saviem iedzīvotājiem, tai ir jārīkojas proaktīvi un drosmīgi, lai risinātu tādus jautājumus kā nodarbinātību, mājokļu trūkumu un nevienlīdzību, ko rada zemie ienākumi. Tādēļ PROGRESĪVIE kandidāti par prioritāti pašvaldībās izvirza varas pārstāvju domāšanas maiņu – tai jābūt vērstai uz cilvēka labklājību un izaugsmi!” uzsver partijas līdzvadītāja Antoņina Ņenaševa.

PROGRESĪVIE gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās startēs sešos jaunizveidotajos novados – Ķekavas, Mārupes, Siguldas, Cēsu, Jēkabpils, Smiltenes – un trīs pilsētās: Jūrmalā, Liepājā un Rēzeknē.

Jūrmalā īpaši pievērsīsies izglītībai, apkaimju kopienu stiprināšanai un dabas aizsardzībai. Saraksta līdere būs vides zinātniece Jana Simanovska: “Jūrmalā – vienā no turīgākajām Latvijas pašvaldībām – pedagogi ir tikuši atstāti novārtā, un līdz ar viņiem arī bērnu zināšanas. Soli pa solim mēs paaugstināsim izglītības kvalitāti, lai arvien vairāk bērnu mācītos vietējās skolās.” Sarakstā kā otrais startēs partijas dibinātājs un Stokholmas ekonomikas augstskolas vieslektors Māris Graudiņš, nākamās būs Jūrmalas mūzikas skolas direktore Gunta Liepiņa un pirmsskolas izglītības iestādes “Taurenītis” bijusī direktore Sarmīte Limba.

Smiltenes novada līderis ir partijas dibinātājs un zaļais uzņēmējs Ervins Labanovskis: “Cilvēki vēlas dzīvot reģionos, bet, lai tas notiktu, ir jābūt sakārtotai videi, sākot no piedāvājuma bērniem un jauniešiem, līdz piemērotam mājoklim un jaunu prasmju apgūšanai. Novadam ir jānotur esošās ģimenes un jāpiesaista jaunas, tad veidosies veselīga attīstība, no kuras ieguvēji būs visi iedzīvotāji.” Labanovskis kā prioritātes nosauc atbalstu ģimenēm, piemērotu mājokļu nodrošināšanu un sociālo atbalstu mazaizsargātām sabiedrības grupām. Saraksta otrajā vietā atrodas Raunas jauniešu un bērnu centra vadītāja Justīne Buliņa, aiz viņas ir Latvijas Universitātes pasniedzējs Elgars Felcis.

Jēkabpilī saraksta līdere ir pašreizējā mēra pienākumu izpildītāja Kristīne Ozola, kuras komandas priekšgalā ir Latvijas Cistiskās fibrozes biedrības vadītāja un atbalsta centra “Viesītei” dibinātāja Alla Beļinska, Jēkabpils novada bāriņtiesas vadītāja Ina Gusāre, LU Jēkabpils filiāles vadītāja Daina Spuriņa. Kristīne Ozola kā prioritātes min sociālā atbalsta pakalpojumu paplašināšanu, uzņēmējdarbības vides uzlabošanu un jaunu, piemērotu mājokļu būvniecību. “Tas, ko vēlamies paveikt nākamajos gados, ir Jēkabpils novadu veidot par katram iedzīvotājam labvēlīgu pašvaldību, kurā cilvēks tiek respektēts un atbalstīts no dzimšanas brīža līdz seniora vecumam.”

Rēzeknē nepieciešamas kā darba vietas, tā pieejama un kvalitatīva brīvā laika pavadīšana. Saraksta līdere ir jaunatnes lietu speciāliste Leila Rasima, nākamais ir Jānis Zeltiņš – kafejnīcas vadītājs, kurš ar ģimeni atgriezies Rēzeknē. “Daudzi rēzeknieši pamatoti jūt, ka iepaliekam no citām lielajām pilsētām gan ekonomikas, gan iespēju ziņā – jaunieši dodas prom un šai problēmai netiek piedāvāts reāls risinājums. Piemēram, pilsētai ir nepieciešama pastāvīga jauno uzņēmēju atbalsta programma. Pilsētas dzīvē ir jāiekļauj jauni cilvēki, un to var panākt, iedzīvotājus iesaistot lēmumu pieņemšanā. Ir jārada vide, kurā cilvēki var sevi realizēt un dzīvot cilvēka cienīgu dzīvi neatkarīgi no ienākumiem,” uzskata Leila Rasima.

1 reply to Ceļš uz labklājību prasa jaunu domāšanu

 1. Ir pienācis ilgi gaidītais pavasaris. Lieldienas jau klauvē pie mūsu namu durvīm. Lieldienas ir auglības un pārpilnības svētki, šie svētki ir par godu Latvju Dieviem. Kopš senseniem laikiem mūsu senči svinēja Lieldienas pēc sentēvu pagāniskajām tradīcijām. Lielā diena ir enerģētiski spēcīga diena, šajā dienā izdodas visi pagāniskie rituāli. Lai ienestu savā dzīvē veiksmi un bagātību, Lieldienas ir jāveic auglības rituāls par godu likteņa Dievietei Laimai. Neilgi pirms Lieldienām ir jāuzkopj sava dzīvesvieta. Grīdas ir jāizmazgā ar sālsūdeni (bez mazgāšanas līdzekļiem, lupatiņa ir jāņem jauna). Uz vienu 20l spaini ūdens ņem 0,5kg sāls. Uz katru istabu ir jāņem vismaz viens sālsūdens spainis. Pēc šādas mazgāšanas, kad ir pagājis kāds laiks, grīdu mazgā otrreiz ar tīru ūdeni. Pēc šī rituāla veikšanas, lupatiņa ir jāizmet miskastē. Pēc tam, atverot visus nama logus, ir jāizkvēpina mājoklis ar kadiķu zariņiem un vērmeļu buntītēm. Šādi mājoklis tiks atbrīvots no negatīvajām enerģijām. Lieldienu rītā uz palodzes ir jāiededz dzeltena svecīte ar vārdiem: “Dieviete Laima, Tu esi godāta un cienīta manā mājā. Es iededzu šo svecīti par godu Tev. Sargā mani un manu māju, tāpat kā es godāju Tevi.”. Šie vārdi ir jāatkārto 12 reizes, labāk šos vārdus ir uzrakstīt ar roku uz tīra papīra un vēlāk sadedzināt lapiņu krāsnī. Protams, dedzinot svecītes, ir jāievēro ugunsdrošības noteikumi. Pēc tam savā privātajā mežiņā ir jāatstāj cienasts par godu Dievietei Laimai. Ziedojums ir jāatstāj uz svētakmeņa. Kā svētakmeni var izmantot jebkuru plakanu akmeni, kas novietots zem kāda koka. Uz svētakmens ar sāli uzzīmē Laimas slotiņu (Laimas slotiņa ir Dievietes Laimas simbols). Pietiks ar dažām tējkarotēm sāls, sāli var paņemt līdzi burciņā. Uz svētakmens ir jāatstāj baltmaizes klaips un 11 pašceptas pankūkas. Pēc ziedojuma nolikšanas ir jāpasaka 12 reizes:’’ Dieviete Laima es atstāju šo ziedojumu par godu Tev.’’. Pēc tam pie svētakmeņa ir jāiededz 7 baltas svecītes trauciņos (bez krustiem un jebkāda cita zīmējuma). Tālāk ir jāizsaka savs lūgums ar vārdiem:’’ Dieviete Laima es Tevi pielūdzu un slavēju! Dieviete Laima es Tevi pielūdzu un slavēju! Dieviete Laima es Tevi pielūdzu un slavēju! Likteņa valdniece, uzklausi manu lūgšanu! Likteņa Dieviete, uzklausi manu lūgšanu! Palīdzi man, visvarenā Laima,………………………………..(šeit izsaka savas privātās vēlēšanās). Es pieņemu Tevi savā dzīvē, mana Dieviete. Lai Tava svētā griba mani virza pa gaišiem dzīves ceļiem! Lai godāta Dieviete Laima kā tas no iesākuma ir bijis, tā tagad un vienmēr lai ir!’’. Šo lūgšanu skaita 12 reizes, vēlams to ar roku uzrakstīt uz papīra, lai rituāla laikā nebūtu grūtību. Pēc tam lapiņu sadedzina krāsnī. Pēc rituāla nākamajā dienā sveces trauciņos savāc un izmet savā privātajā miskastē, bet ziedojumu atstāj uz svētakmeņa. Pametot rituālu vietu, 3 reizes pasaka:’’ Paldies, Dieviete Laima! Es no sirds Tev pateicos un līdz nākamajai reizei atvados!’’.
  Ar Dievietes Laimas svētību, Skolnieciņš no svētavota
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  Latvju Dievi mūžam viedi.
  #kovid-19 #covid-19 #pandēmija #Lieldienas #LielāDiena #PavasaraSaulstāvji #AuglībasSvētki #PavasaraSvētki #rituāli #buršanās #lūgšanās #ticējumi #pagāni #DievieteLaima #LikteņaDieviete #svētavots #Skolnieciņš

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *