Bezatbildīga politika nemazinās bezatbildību!

Tikai 48% no cilvēkiem Latvijā ir vakcinēti. Partija PROGRESĪVIE uzskata, ka problēmu ir radījusi valdība ar saviem lēmumiem. Tāpēc valdošās elites politiķiem jābeidz sev sist uz pleca un jāsāk nopietnāks darbs pie situācijas uzlabošanas.

Mēs iestājamies par iedzīvotāju tiesībām saņemt drošus pakalpojumus. Lai to panāktu, atbalstām prasību vakcinēties atsevišķu profesiju pārstāvjiem un pārstāvēm – veselības un sociālajā aprūpē, un pedagogiem, lai nodrošinātu bērnu tiesības uz izglītību.

Partija PROGRESĪVIE uzstāj uz to, ka valdībai lielāka uzmanība jāpievērš mazaizsargātākajām iedzīvotāju grupām, nosakot to par politisku prioritāti. Jebkuram senioram vecumā virs 70 ir jābūt viegli pieejamai iespējai vakcinēties savā dzīvesvietā.

Daži politiķi izmanto pandēmiju, lai krātu balsis vēlēšanām. Tas nav pieņemami, jo mums visiem ir viens kopīgs mērķis – cieņpilni, atklāti un iejūtīgi pārliecināt vakcinēties visus svārstīgos cilvēkus, lai pasargātu viens otru no briesmām.

Mums ir jāizmanto katra iespēja, lai pārliecinātu un iedrošinātu cilvēkus, arī garantējot valsts kompensācijas ārkārtīgi retu blakņu gadījumos.

Vakcinācijas aptveres Latvijā šobrīd sasniegusi tikai 48,1% no iedzīvotājiem. Tostarp, senioru grupā ar vecumu virs 70, kur smagas saslimšanas un letālu seku risks ir augstāks, vakcinēti tikai 53,9% un grupā ar vecumu virs 80 – vēl mazāk (ECDC dati, skatīti 20. septembrī).

PROGRESĪVIE uzskata, ka nelielā vakcinācijas aptvere ir nekonsekventu valdības lēmumu un sabiedrības uzticības trūkuma rezultāts. Pretrunīgās un vājās valdības darbības cena būs cilvēku dzīvības, traucētas iespējas saņemt izglītību klātienē, savlaicīgus veselības aprūpes pakalpojumus, un traucēta uzņēmumu un publisko iestāžu darbība. Tāpēc valdošās elites politiķiem jābeidz sev sist uz pleca un jābeidz bārstīties ar tukšām frāzēm.

PROGRESĪVIE iestājas par Latvijas iedzīvotāju tiesībām saņemt drošus veselības aprūpes un citus pakalpojumus. Mēs atbalstām prasību vakcinēties atsevišķu profesiju pārstāvjiem un pārstāvēm – darbiniekiem, kas ir ciešā kontaktā ar klientiem un pacientiem kā, piemēram, veselības un sociālajā aprūpē. Lai nodrošinātu bērnu tiesības uz kvalitatīvu izglītību ar mācībām klātienē, pienākums vakcinēties nosakāms arī pedagogiem.

Valdībai nekavējoties lielāka uzmanība jāpievērš mazaizsargātākajām iedzīvotāju grupām. Līdztekus pedagogu, ārstniecības personu un aprūpētāju vakcinācijai, arī senioru vakcinācija jānosaka par politisku prioritāti. Aicinām nodrošināt vakcināciju dzīvesvietā jebkuram senioram vecumā virs 70. Nav pieņemama lieka birokrātija vai šķēršļi vakcinācijai dzīvesvietā, ierobežojot to ar kritēriju par "pārvietošanās grūtībām". Tas var atgrūst virkni iedzīvotāju, kuriem piekļuve vakcinācijai ir apgrūtināta jebkādā apmērā.

Daži politiķi saskata sabiedrības šķelšanos kā iespēju balsu vairošanai savām partijām. Taču šāda savtība attālina mūs no kopīgā mērķa – cieņpilni, atklāti un iejūtīgi pārliecināt vakcinēties visus svārstīgos cilvēkus, lai pasargātu sabiedrības veselību. Tāpēc aicinām gan valdības koalīcijas, gan opozīcijas partiju līderus neizmantot pandēmiju vēlēšanu cīņā.

Jāņem arī vērā, ka ne visi svārstīgie cilvēki ir "antivakseri". Mums ir jāizmanto katra iespēja, lai pārliecinātu un iedrošinātu. Pozitīvs piemērs ir mūsu Rīgas domes deputātu frakcijas izmantotā motivējošā pieeja, piedāvājot papildu finansējumu skolām un bērnudārziem par augstu vakcinācijas aptveres sasniegšanu. Neviens no iedzīvotāju jautājumiem nedrīkst palikt neatbildēts.

Arī jautājums par valsts kompensācijas garantijām smago blakņu gadījumos, pat ja tie ir ārkārtīgi reti. Mēs ceram, ka Veselības ministrija turpinās iesākto darbu pie niansētāka kompensācijas mehānisma Ārstniecības riska fonda ietvaros un darīs visu iespējamo, lai sabiedrība par šo ir labi informēta.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *