Austrālijas ugunsgrēki – potenciālas nākotnes vēstnesis

Jau nedēļām ilgstošie masveida dabas ugunsgrēki Austrālijā ir piemērs tam, kādas dabas katastrofas sabiedrība piedzīvos arvien biežāk, ja netiks uzsākta aktīva cīņa ar klimata pārmaiņu cēloņiem visā pasaulē.

Pēdējās nedēļās ugunsgrēku pārņemtajos reģionos vidējā gaisa temperatūra ir sasniegusi vairāk nekā +42°C. [1] Pēc zinātnieku prognozēm, jau ar +3°C grādu globālo sasilšanu, šāda un vēl augstāka vidējā gaisa temperatūra Austrālijā vasaras sezonā būs norma jau 2050. gadā.

Zinātnieki ir vienisprātis, ka cilvēku radītās klimata pārmaiņas ir galvenais faktors, kas padara šādus dabas fenomenus kā sezonālie ugunsgrēki daudz intensīvākus un teju neprognozējamus. Rezultātā, tiek zaudētas cilvēku dzīvības un radīti milzu ekonomiskie zaudējumi. Austrālijas ugunsgrēkos vēl šobrīd iet bojā simtiem tūkstošu tik labi pazīstamu savvaļas dzīvnieku kā koalas, ķenguri, vombati, kā arī tūkstošiem lopaudzētavu dzīvnieku, kā ziņo Pasaules Dabas fonds (WWF).

Vienlaikus, Austrālija ir lielākā ogļu eksportētājvalsts pasaulē, [2] un viena no tām lielvalstīm, kas bloķē progresu starptautiskajās ANO klimata sarunās, kādas vēl pirms mēneša norisinājās Madridē. [3]

Austrālijas premjerministrs Skots Morisons atsakās atzīt, ka ir nepieciešams daudz spēcīgāk cīnīties ar klimata pārmaiņu cēloņiem – uz fosiliem resursiem balstītu enerģētiku – lai tuvākajās desmitgadēs viņa vadītā valsts ar vairāk nekā 23 miljoniem iedzīvotāju vēl būtu apdzīvojama.

Partijas PROGRESĪVIE programma ir balstīta uz cīņu ar klimata pārmaiņu cēloņiem un labklājīgas sabiedrības veidošanu Latvijā, kurā kā prioritāte tiek izvirzīta ilgtspējīga enerģijas ieguve, pret dabas resursiem atbildīga ražošana un patēriņš. Mēs zinām, kāda politiskā stratēģija ir nepieciešama šo mērķu sasniegšanai. Ieskaties mūsu programmā, izlasi mūsu nostāju par klimata krīzi un atbalsti mūs!


[1] https://public.wmo.int/en/media/news/australia-suffers-devastating-bushfires

[2] http://www.worldstopexports.com/coal-exports-country/

[3] https://www.news.com.au/technology/environment/climate-change/australia-is-among-a-number-of-countries-being-blamed-for-blocking-climate-agreement-at-cop25/news-story/730cb3aa0db89c0ce495482e3cbf02fa

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *