Atsakāmies no sarunām ar LA

Politiskās partijas PROGRESĪVIE valde ir atteikusies no tālākas sadarbības izvērtēšanas ar politisko partiju «Latvijas Attīstībai». To vienbalsīgi savā pirmajā sēdē ir lēmusi sestdien partijas kongresā jaunievēlētā valde.

Šis lēmums izriet no partijā notikušajām diskusijām par partijas programmu «Pagrieziens Ziemeļvalstu virzienā». Tāpat uz šādu lēmumu partiju PROGRESĪVIE rosināja aizvadītās nedēļas krīze Latvijas finanšu sektorā.

Partijas PROGRESĪVIE kongresa apstiprinātā programma «Pagrieziens Ziemeļvalstu virzienā» par prioritāriem politiskiem jautājumiem izvirza gan vispārēju valsts finansētu veselības apdrošināšanu, kas ir pieejama ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kā arī ienākumu no kapitāla aplikšanu ar nodokļiem līdzvērtīgi ienākumiem no darba. Šie programmatiskie jautājumi ir grūti savienojami ar partijas «Latvijas Attīstībai» politisko redzējumu.

«Latvijas Bankas» korupcijas skandāls, «ABLV» darbības ierobežošana, kā arī «Norvik» darījumu neskaidrība partijas PROGRESĪVIE valdes ieskatā skaudri izgaismo vienu no Latvijas politikas pamatproblēmām — sazarotu korumpētu sistēmu, kurā ir sapītas arī politiskās partijas. Partija «Latvijas Attīstībai» vēsturiski ir bijusi daļa no šīs sistēmas.

Partija PROGRESĪVIE uzskata par savu pienākumu piedāvāt vēlētājiem alternatīvu politisku redzējumu par tādu valsts attīstību, kas skaidri balstīta sociāli atbildīgas demokrātijas principos un ir brīva no oligarhu ietekmes, kā arī nekalpo šaurām interešu grupām.

Iepriekš politiskā partija «Kustība «Par!»» aicināja partiju PROGRESĪVIE izvērtēt sadarbības iespējas. Tādu pašu piedāvājumu «Par!» tika nosūtījuši arī Jaunajai konservatīvajai partijai, partijām IZAUGSME, «Latvijas Attīstībai» un «Vienotība».

Atsaucoties šim aicinājumam, PROGRESĪVIE apliecināja gatavību uzsākt sadarbības sarunas ar politisko partiju «Kustība «Par!»» pie nosacījuma, ka tā izstāsies no valdošās koalīcijas ar «Vienotību», Zaļo un zemnieku savienību un Nacionālo apvienību.

1 komentārs par Atsakāmies no sarunām ar LA

  1. Labi.Jauni svaigi spēki ir tik ļoti nepieciešami Latvijai,kas ir visvājākais posms starp visām Baltijas trīs Baltijas republikām.Nesen biju Viļņā. 24.februārī biju uz Igaunijas simtgadi.Tik daudz ubagu un netīrības kā Rīgas centrā nekur nav.Rīga ir valsts seja.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *