Atjaunosim Latviju

Sestdien, 25. februārī vilcienā Stirniene-Rīga tika nodibināta antineoliberāla sociāldemokrātiska kustība “Atjaunotā Latvija”. Dibināšanas sapulcē piedalījās dažādu sabiedrisko organizāciju (piemēram, PPROGRESĪVIE, PatriotiLV, RTFL, Jaunatnes sociāldemokrātiskā savienība, Enerģija tautai, Ilgtspējīgas attīstības aģentūra) vadītāji un aktīvisti, kā arī pazīstami sabiedriskie darbinieki – Pēteris Krīgers, Veiko Spolītis, Egīls Rutkovskis, Andrejs Berdņikovs un citi, kuri bija izteikuši vēlmi apvienot spēkus, lai nodrošinātu antineoliberālu un sociāldemokrātisku ideju realizāciju Latvijā, ieviestu taisnīgu tirgus ekonomiku, kā arī veidotu jaunu un kompetentu politiķu un attīstības ekonomistu paaudzi.

Par jaunās kustības līdzpriekšsēdētājiem ievēlēti: Armands Strazds (RTFL), Antoņina Ņenaševa (PatriotiLV), Ansis Dobelis (PROGRESĪVIE).

Armands Strazds:

“Kustība “Atjaunotā Latvija” ir domāta tiem, kas vēlas redzēt alternatīvu pašreiz valdošajai neoliberālajai politikai. Pirmkārt, tā ir reālā ekonomika. Otrkārt, tā ir jauktā ekonomika. Treškārt, tā ir augsto algu ekonomika. Ceturtkārt, tā ir ekonomika, kurā valsts attīstības tempu un apjomu nosaka Saeima, nevis transnacionālās finanses. Atjaunotā Latvija ir atkal industrializēta. Tajā ir attīstīta un sazarota rūpniecība un lauksaimniecība. Tā pati ražo savu enerģiju un pārtiku. Tajā visiem cilvēkiem ir garantēta sociālā, materiālā un kultūras labklājība.”

Ansis Dobelis:

“Kustības izveidošanās ir dabisks un loģisks notikums, ņemot vērā to, ka Latvijā šobrīd nav teju neviena politiska spēka, kura darbība būtu balstīta vērtībās un ideoloģijā. Politiskās partijas dalās latviskajās un krievvalodīgajās. Savukārt, to retorika ekonomikas jautājumos ir atkarīga no tā, vai partija ir pozīcijā vai opozīcijā. Nonākot pie varas, visas partijas realizē vienu un to pašu ekonomisko politiku, kas kopš neatkarības atjaunošanas tā arī nav spējusi mūs pietuvināt labklājības valsts modelim. Tādēļ man ir liels prieks, ka šobrīd veidojas organizācija, kura spēs aizpildīt šo vakuumu ar sociāldemokrātisku piedāvājumu, kļūstot par pirmo multietnisko politisko kustību Latvijā.”

Antoņina Ņenaševa:

“Šodienas valsts politika, akli sekojot starptautisko institūciju norādījumiem un cīnoties tikai par apšaubāmiem makroekonomiskiem rādītājiem, novedusi valsti līdz ļoti nopietnām demogrāfiskām problēmām, īpaši jauniešu vidū. “Atjaunotā Latvija” ir spēks, kas koncentrēsies uz reālās ekonomikas stimulēšanu, ar to uzlabojot cilvēku reālo labklājību un sekmējot jauniešu atgriešanos Latvijā.”

Kustības centrālajā valdē tika ievēlēti 16 dibinātāji; deviņi no valdes locekļiem ir latvieši, septiņi ir citu tautību pārstāvji. Kustības centrāle ir Rīgā, bet tās politisko kursu veidos reģionālās nodaļas.

Ikviens interesents var piedalīties kustības darbībā savā reģionā kā biedrs vai atbalstītājs, iepriekš piesakoties uz e-pastu registracija@atjaunota.lv

Fotogrāfijas: Džerijs Šterns

1 komentārs par Atjaunosim Latviju

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *